Jump to content
IAC Board

Kosarkaski trener


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dear Mile,

We do not have any immediate information on this, but please give us a few days and we will research and see what we can learn about this.

Elz

Academic Advisor

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zovem se Todor i zavrsio sam drugu godinu gimnazije u Apatinu.Zeleo bih da svoje dalje skolovanje nastavim u Americi kao i da igram kosarku u nekom od njihovih srednjoskolskih timova.Sta treba da uradim da bi mi se zelja ostvarila?

Link to comment
Share on other sites

Zovem se Todor i zavrsio sam drugu godinu gimnazije u Apatinu.Zeleo bih da svoje dalje skolovanje nastavim u Americi kao i da igram kosarku u nekom od njihovih srednjoskolskih timova.Sta treba da uradim da bi mi se zelja ostvarila?

Za tebe jos uvek nije kasno da se prijavis za program srednjoskolske razmene. To znaci da mozes da zavrsis cetvrti razred u skoli u SAD, ali se podrazumeva da ces morati da izdvojis i odredjena finansijska sredstva. Neki minimum bi bio oko 4000 dolara za skolsku godinu, sto pokriva troskove puta i raznih taksi, ziveo bi u americkoj porodici, usavrsavao jezik, isao u njihovu skolu i, ako si dobar kosarkas, igrao u skolskom timu. Za vise detalja posalji nam e-mail na office@iacbg.org i potrudicemo se da ti damo vise detalja. Napomena: Mi ne organizujemo razmene, ali dajemo neophodne informacije zainteresovanim srednjoskolcima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

zovem se Stefan iz Beograda sam i sad treba da krenem u treci razred gimnazije.

Vec dugo treniram kosarku i planiram da upisem cetvrtu godinu u Americi. Stupio sam u kontakt sa PIE(Pacific Intercultural Exchange) agencijom i zanima me da li je to dobra agencija i ako nije da li vi mozete da mi kazete koja je najbolja za sportiste. Oni su mi ujedno i rekli da ako se ranije prijavim moci cu da takoreci biram porodicu u kojoj cu da budem ili da dobijem bolji grad i slicno... Zanima me da li je to istina?

Link to comment
Share on other sites

zovem se Stefan iz Beograda sam i sad treba da krenem u treci razred gimnazije.

Vec dugo treniram kosarku i planiram da upisem cetvrtu godinu u Americi. Stupio sam u kontakt sa PIE(Pacific Intercultural Exchange) agencijom i zanima me da li je to dobra agencija i ako nije da li vi mozete da mi kazete koja je najbolja za sportiste. Oni su mi ujedno i rekli da ako se ranije prijavim moci cu da takoreci biram porodicu u kojoj cu da budem ili da dobijem bolji grad i slicno... Zanima me da li je to istina?

Mi na?alost nismo u mogućnosti da procenimo koja bi najbolja agencija bila za sportiste koji tra?e razmenu. Ako su dobri uslovi, svaka agencija je dobra - ali to je ne?to ?to moramo zajedno da procenimo. Nama nije problem da dođete sa svim uslovima, ponudama i papirima da procenimo situaciju u kojoj ste, tako da tu mo?emo biti od koristi.

Savetujemo da proučite sa roditeljima sve detalje programa koji vam se nudi, jer od toga mo?e mnogo toga da zavisi. Nadamo se, ipak, da će sve biti kako treba.

Ujedno savetujemo da pre nego ?to odete u SAD svratite kod nas da vas i roditelje upoznamo sa strategijom tra?enja pravog univerziteta dok zavr?avate poslednji razred srednje ?kole. Rokovi za prijavu na univerzitete u SAD su obično krajem godine, a tada ćete vi već biti zauzeti ?kolom u SAD. Moraćete da malo ranije napravite strategiju i da počnete da pripremate ispite koji su neophodni za upis na univerzitete. Javite nam se da organizujemo savetovanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...