Jump to content
IAC Board

Sportista sam..treba mi pomoc oko studiranja :|


milosboss

Recommended Posts

E pa ovako.. Studiram fakultet za menadzment u Novom Sadu(trenutno sam na 2 (drugoj) godini).. zeleo bi da nastavim studije u Americi(mozda bi se opredelio cak i da ispocetka krenem sa studiranjem - od prve godine ako je to neophodno), jos nisam polagao TOEFL i SAT testove..Bavim se kosarkom,ali bi mogao da pokusam i sa stipendijom za soccer jer imam talenta i za taj sport.

1.pitanje: da li je kasno za bilo kakvu prijavu posto je trenutno 6.februar.2008?

2.pitanje: da li je moguce dobiti kakvu takvu stipendiju(ako je moguce potpunu to bi bilo sjajno) za studiranje tamo jer nisam u mogucnosti da placam potpunu skolarinu

Molim za pocetak odgovor na ova pitanja, a ako je moguce nesto uraditi po mom planu, ostvaricemo brzo kontakt..

Unapred zahvalan.. Milos Ljubinkovic

Pre svega savetujemo da se dođe na savetovanje za osnovne studije koje se organizuje sredom u 15 časova. Tu mo?e da se dobije najvi?e informacija o bavljenju sportom tokom studija. Sada samo nekoliko brzih odgovora.

S obzirom da se niste pripremali za SAT i TOEFL, vreme vam je kratko za pripremu i za uspe?an start studija u avgustu ove godine. Naravno, postoje univerziteti koji imaju početni semestar u januaru, ali postoje druge stvari koje morate da ispunite.

Stipendija mo?e da se dobije, ali postoje razni uslovi. Za pojedine sportove su u pitanju i aktivnost u klubovima i godine starosti, a potrebno je da se va?a igra dopadne i treneru koji bi trebalo da vas ubaci u tim i ponudi bilo kakvu stipendiju.

Na na?im savetovanjima se nudi vi?e informacija i savetnici mogu da vam odmah odgovore kakav bi bio redosled koraka u va?oj situaciji. ?ta god da se dogodi, nemojte da odustajete, jer bi bilo korisno i da zavr?ite fakultet i da odete na postdiplomske studije u SAD. U tom slučaju, na?alost, neće biti moguće dobiti sportsku stipendiju kao na osnovnim studijama.

Link to comment
Share on other sites

Znaci da rezimiram, postoji mogucnost da uhvatim zadnji voz ove godine.. :) Ohrabrujuce zvuci.. Naravno ne mislim da odustajem, ja licno ove godine definitivno putujem za ameriku(ako dobijem vizu naravno- kroz program work and travel,najvise zbog jezika, a i cisto upoznavanja zemlje)

E pa ovako, posto je moje prebilaiste u Novom Sad, da li je vas predlog da ja vec sledece srede dodjem u Beograd kod vas u akademski centar??

Po pitanju stipendije, jos jedno pitanje koje sam izgleda slucajno izostavio..moram li da pravim video snimke utakmica i svega toga.. jer koliko sam nacuo, neki univerziteti primaju samo snimke iz hala kao sto su SPC Vojvodina i tako nesto, a ne vec svima dobro poznatih balona u kojima se trenira ovde kod nas..

imam 20 godina.. u srednjoj skoli mi prosek i nije bio bas za hvaljenje(ne znam da li to ima vise udela u samom odabiru da student bude primljen ili ne, ili se pretezno gleda njegovo sadasnje znanje koje pruzi na izvesnim testovima?)

A po pitanju postdiplomskih studija.. koji su principi za ostvarivanje stipendije..

i naravno koji su vasi predlozi, da krecem u "akciju" vec sada, ili da cekam pa da probam naredne godine?

Pre svega se javite na 011/3345227 i zaka?ite dolazak na neko od sledećih savetovanja za osnovne studije.

Video snimci su po?eljni, ali videćete sa savetnicima kako bi to trebalo da se uradi. Bitno je slati utakmice, a ne treninge, ali o tom potom - razgovaraćete sa kolegama.

Prosek je bitan, ali nije jedino merilo uspeha. Bitni su i rezultati na testovima.

Postdiplomske studije imaju drugačije kriterijume, ali je opet bitno da imate solidan prosek na predmetima koji će vam biti va?ni na daljim studijama i da imate dobre rezultate na ispitima koji će biti pred vama.

Ako ste zainteresovani, krenite u akciju odmah, barem da vidite kakve su vam ?anse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...