Jump to content
IAC Board

Sta posle zavrsene Internacionalne skole - Engleski sistem


Mama Zorana

Recommended Posts

Moja deca zavrsavaju Internacinalnu skolu u Africi - Ugandi, Bitish sistem, sa zavrsenim A levelom. Celo skolovanje - od obdanista do zavrsene srednje skole je na engleskom jeziku. Da li i oni treba da polazu test jezika jer im engleski nije maternji jezik - drzavljani su Srbije za neki od univerziteta u Americi?

Link to comment
Share on other sites

Moja deca zavrsavaju Internacinalnu skolu u Africi - Ugandi, Bitish sistem, sa zavrsenim A levelom. Celo skolovanje - od obdanista do zavrsene srednje skole je na engleskom jeziku. Da li i oni treba da polazu test jezika jer im engleski nije maternji jezik - drzavljani su Srbije za neki od univerziteta u Americi?

Dobro nam do?li, Mama Zorana! Veoma nam je drago da se i roditelji raspituju na forumu. U slučaju međunarodnog ?kolovanja na engleskom jeziku pitanje će najverovatnije biti re?eno u va?u korist. Dakle, umesto "da li će morati da pola?u" će najverovatnije biti promenjeno u "da li će polagati". U prevodu, najverovatnije je da će im to kontinuirano ?kolovanje na engleskom jeziku biti priznato i neće morati da pola?u TOEFL. Sa druge strane, SAT ili ACT će te?ko moći da izbegnu.

Ako ste u Srbiji, svratite na neko od na?ih redovnih savetovanja za osnovne studije. Prijavite se za listu čekanja na 011/3345 227. Ako ste u inostranstvu, pogledajte listu centara u EducationUSA mre?i kojoj i mi pripadamo, gde mo?ete dobiti sve va?ne informacije o studiranju u SAD - http://www.educationusa.state.gov/ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...