Jump to content
IAC Board

zakazivanje termina intervjua-Hitno!


zhix7

Recommended Posts

Dobar dan, recite mi molim vas da li mogu sada vec zakazati intervju za vizu,jer za 14ak dana ocekujem I-20. I jos jedno pitanje koliko je udaljen datum samog intervjuisanja od dana zakazivanja (okvirno) i da li priikom zakazivanja mogu da se dogovaram oko toga kada mi odgovara i da li moram da imam neophodna dokumenta za apliciranje kada zakazujem ili samo na dan intervjua?

Puno vam hvala, sa postovanjem Kristina

Link to comment
Share on other sites

Cao,

Moj savet ti je da pozuris i da sto pre uplatis onih 10 dolara za PIN. Zatim odmah zovi ambasadu i zakazi razgovor!

Sto se tice toga koliko je udaljen datum zakazivanja od samo intervjua zavisi od toga kolika je guzva, a sada je guzva prilicno velika!

Ja sam zvao sredinom maja, a zakazali su mi za 5. jun, znaci 20 dana... Za zakazivanje ti treba PIN i pasos, a u razgovoru sa sluzbenikom mozes da se dogovoris kada ti odgovara, ali ako ti oni kazu da mogu da te prime tek za 15 dana, ne mozes da ima trazis da to bude za 10 :-)

Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo, s tim da se u mom slucaju radi o turistickoj vizi!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Uzmite definitivno pin kod u banci i već sada mo?ete zakazati intervju za sredinu ili kraj juna. Vodite računa o tome da se mo?e desiti da u I 20 ne budu svi podaci tačni ili da ne stigne na vreme, tako da nije po?eljno zakazivati intervju previ?e unapred. U slučaju da se ne?to zakomplikuje, razgovor mora da se pomeri, a i to mo?e da bude glavobolja.

Dokumenta koja su potrebna ne morate da imate prilikom zakazivanja. Kada vi operateru objasnite o čemu se radi, kakva vam je viza potrebna, oni će vam izdiktirati ?ta vam je sve potrebno od dokumenata. Ako imate ne?to specifilčno, pitajte ih odmah. Kupovinom pin koda dobijate 9 minuta za razgovor sa operaterom, iskoristite ih pametno.

Gu?va u ovom letnjem periodu mo?e da bude velika i Marko je u pravu - situacija je otprilike kako je rekao, dve do tri nedelje se čeka na razgovor. To je dodu?e trenutno stanje, situacija se mo?da razbistri u toku sledećih par nedelja. Operater će vam ponuditi prvi slobodni termin - prihvatite ga ako vam odgovara.

Dakle, kad ste definitivno sigurni da će I-20 stići, nazovite ambasadu i zaka?ite razgovor. Mislimo da je to najbolji način u va?oj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...