Jump to content
IAC Board

dolazakl u USA


kragujevac

Recommended Posts

Sta je sve potrebno imati od dokumentacije prilikom ulaska u USA?Viziran pasos,I-20...

Nije mi jasno da mi niko do sada nije trazio neki vid putnog osiguranja ili uopste bilo kakvog osiguranja jer po Evropi su takva stvari obavezne!

Kakav je protokol uopste na USA aerodromu prilikom prvog ulaska i sta treba da znam!?Da ne prodjem pored nekog saltera a tu sam trebao da se javim ili tako nesto B)

Link to comment
Share on other sites

Nikakav problem.

Sleces,uzimas prtljag i onda ides na imigraciono.

Ne mozes da promasis.

Tamo dajes pasos sa vizom,oni te pitaju zasto dolazis ili nesto u tom stilu,snimaju te,skeniraju otiske,stavljaju pecat u pasos i to je to.

Nikakvo osiguranje ti ne treba.

Americka administracija je veoma efikasna za razliku od evropskih drzava B)

Sta je sve potrebno imati od dokumentacije prilikom ulaska u USA?Viziran pasos,I-20...

Nije mi jasno da mi niko do sada nije trazio neki vid putnog osiguranja ili uopste bilo kakvog osiguranja jer po Evropi su takva stvari obavezne!

Kakav je protokol uopste na USA aerodromu prilikom prvog ulaska i sta treba da znam!?Da ne prodjem pored nekog saltera a tu sam trebao da se javim ili tako nesto :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sve je tacno onako kako je Nik napisao, dakle nemoj da se nerviras, tesko da mozes nesto da zabrljas pri ulasku, treba samo kod sebe da imas pasos i I-20 dokument i to je to. U avionu ce ti dati da popunis jedan formular, gde ce te pitati koliko para nosis (moras da prijavis ako unosis vise od 10 000 dolara) i da li sa sobom nosis neku hranu (zabranjeno je unosenje sveze hrane - voca, povrca, mesa itd.) i cini mi se jos ponesto, ali nista mnogo bitno. Na salteru ce ti ubaciti jedan karton u pasos gde bi trebalo da ti upisu do kada ostajes. Posto si na studentskoj vizi, onda ti verovatno nece upisati konkretan datum nego samo D/S (duration of stay) sto prakticno znaci da mozes da ostanes onoliko koliko pise na tvom I-20, a to je u principu duzina trajanja studija.

Sto se osiguranja tice, ne treba ti putno osiguranje, jer ti nisi turista. Pretpostavljam, medjutim, da ces imati zdravstveno osiguranje preko svog univerziteta.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni bio na casu B)

Sorry...

Kako bilo sigurno je da je za svakog ko dolazi u US prvi put to veliki sok i promena.

Negde sam na forumu procitao da neko pita da li postoji neka organizacija studenata iz Srbije.

Ja nisam cuo za nesto tako.

Ono sto znam je da ne postoji u Cikagu.

Kako je isti grad sa najvecim brojem nasih ljudi u US onda se mozemo pitati kako je u nekom drugom gradu.

Takva organizacija bi bila visestruko korisna jer bi pre svega mogla na licu mesta da pomogne nasim studentima oko ogromnog broja prakticnih,svakodnevnih problema.

Posebno onih koji se javljaju na pocetku boravka ovde.

Mislim da bi IAC mogao preko nas ovde da odigra veoma pozitivnu ulogu.

Meni npr. ne bi nista smetalo da nekog ko dolazi u Cikago sacekam na aerodromu,objasnim gde je sta...

Mislim da bi to olaksalo zivot i dalo neku vrstu sigurnosti studentima.

Summa summarum javljam se kao dobrovoljac da pomognem koliko mogu svima koji dolaze u Cikago.

A administrator bi mozda mogao da razmisli o otvaranju nove sekcije.

IAC mreza u USA :blink:

Link to comment
Share on other sites

Slazem se...do pre neki dan sam verovao da necu imati ko da me saceka na aerodromu u Chicagu, srecom snasao sam se ali sam siguran da neko nece!!! tako da IMAS MOJ GLAS sto se tice pomaganja nasim ljudima jer znam da cu i ja raditi na tome cim budem malo stao na noge, sto se kaze...

Mozemo da se upoznamo u Chicagu ,ja jos uvek imam problem sa stanom..imama samo priveremeno resenje!Nadam se da cu snaci za toliko...

Link to comment
Share on other sites

Eto.

Stvar sredjena

B)

Slazem se...do pre neki dan sam verovao da necu imati ko da me saceka na aerodromu u Chicagu, srecom snasao sam se ali sam siguran da neko nece!!! tako da IMAS MOJ GLAS sto se tice pomaganja nasim ljudima jer znam da cu i ja raditi na tome cim budem malo stao na noge, sto se kaze...

Mozemo da se upoznamo u Chicagu ,ja jos uvek imam problem sa stanom..imama samo priveremeno resenje!Nadam se da cu snaci za toliko...

Link to comment
Share on other sites

Eto.

Stvar sredjena

B)

Bilo bi interesantno videti koji bi format odgovarao većini studenata. Moramo da odlučimo da li bi se to radilo kroz na? forum, Facebook stranice, specijalno otvorene stranice na sajtu, specijalne stranice na forumu....

Već sada pravim planove i mislim da ne?to mo?e da se sredi veoma uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Ja glasam za IACBG sajt.

Ipak cela stvar treba da ima neku kolicinu akademske ozbiljnosti

:blink:

Dobrovoljno javljam da budem Special Representative of the IACBG, Midwest region, Chicago office B)

Bilo bi interesantno videti koji bi format odgovarao većini studenata. Moramo da odlučimo da li bi se to radilo kroz na? forum, Facebook stranice, specijalno otvorene stranice na sajtu, specijalne stranice na forumu....

Već sada pravim planove i mislim da ne?to mo?e da se sredi veoma uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi interesantno videti koji bi format odgovarao većini studenata. Moramo da odlučimo da li bi se to radilo kroz na? forum, Facebook stranice, specijalno otvorene stranice na sajtu, specijalne stranice na forumu....

Već sada pravim planove i mislim da ne?to mo?e da se sredi veoma uskoro.

ja mislim da bi mogli malo vise da pokrenete i chat sekciju na vasem site-u...prilicno je mrtva..mislim da uz neke izmene i ideje bi sve funkcionisalo dobro!Ipak direktne informacije su nekad dosta brze i zahvalnije mada stvarno sam odusevljen vasim radom na forumu!

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da bi mogli malo vise da pokrenete i chat sekciju na vasem site-u...prilicno je mrtva..mislim da uz neke izmene i ideje bi sve funkcionisalo dobro!Ipak direktne informacije su nekad dosta brze i zahvalnije mada stvarno sam odusevljen vasim radom na forumu!

Malo nas ima i ne mo?emo da pazimo na chat neprestano. Bilo bi lepo, ali...

Ako nas zateknete, pričaćemo!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...