Jump to content
IAC Board

Pitanje vezano za OSI


Danijel00

Recommended Posts

Iskreno se nadam da ce neko zapravo moci da mi odgovori na ovo pitanje, jer i nije bas regularno.

Dakle, upoznat sam sa celom procedurom upisa na AUBG, od polaganja TOEFL/SAT testova do predaje preporuka i pisanje eseja i financial aid formulara, ali ono sto ne mogu nigde jasno da procitam jeste sledece :

-Opet hipoteticki govoreci, dobijem full OSI scholarship za AUBG, jedini srecnik iz Srbije, odem u Bugarsku na AUBG i posle prve godine studiranja dobijem zelju da se vratim, bilo da su razlozi privatni,zdravstveni ili bilo koji drugi (npr. fakultet mi se ne svidi) . Koja je procedura za tako nesto? Koliko sam ja razumeo, fakultetu se placa odredjen deo net tuition-a? Da li uopste postoji mogucnost prebacivanja na drugi fakultet a da se ne plati tuition koji je pokrio scholarship?

Pitanje jeste neortodoksno, i moje izvinjenje ako sam ga postavio na pogresno mesto.

Unapred hvala,

Danijel

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da ce neko zapravo moci da mi odgovori na ovo pitanje, jer i nije bas regularno.

Dakle, upoznat sam sa celom procedurom upisa na AUBG, od polaganja TOEFL/SAT testova do predaje preporuka i pisanje eseja i financial aid formulara, ali ono sto ne mogu nigde jasno da procitam jeste sledece :

-Opet hipoteticki govoreci, dobijem full OSI scholarship za AUBG, jedini srecnik iz Srbije, odem u Bugarsku na AUBG i posle prve godine studiranja dobijem zelju da se vratim, bilo da su razlozi privatni,zdravstveni ili bilo koji drugi (npr. fakultet mi se ne svidi) . Koja je procedura za tako nesto? Koliko sam ja razumeo, fakultetu se placa odredjen deo net tuition-a? Da li uopste postoji mogucnost prebacivanja na drugi fakultet a da se ne plati tuition koji je pokrio scholarship?

Pitanje jeste neortodoksno, i moje izvinjenje ako sam ga postavio na pogresno mesto.

Unapred hvala,

Danijel

Pitanje nije postavljeno na pogre?nom mestu, ali će nam biti potreban koji dan da vidimo kakva je procedura u takvim situacijama. Pogledaćemo po njihovom pravilniku i ostalim dokumentima i postavićemo pitanje onima koji se bolje razumeju u politiku univerziteta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Samo da jos par poslednjih stvari proverimo i da vidimo kakav odgovor moze da se dobije od zvanicnika, pa javljamo. Verujem da ce to sve biti dostupno u narednih par dana.

Oki doki :)

Thx, much love <3

Edit : Konkretno bi me zanimala mogucnost prebacaja na fakultet Politickih Nauka u Beogradu ,ako bi doslo do takve situacije. Eto cisto da znate koji je drugi izbor,ako ta informacija icemu sluzi trenutno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ono ?to smo uspeli da saznamo je da niko to do sada nije pitao, ali da u načelu nije problem kada se odustane. Zbog načina dodele tih sredstava, vraćanje se ne pominje, već samo mogućnost da se taj fond ukine kandidatima koji ne po?tuju uslove stipendije padom proseka ili na drugi način.

Očekujem da će nas ljudi iz odgovarajuće slu?be univerziteta obavestiti kada im prođe gu?va oko prijema novih studenata, ali to je u principu to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel to onda , u sustini , znaci da ako odustanem od studiranja ne moram da placam nista? Odnosno, da nece biti negativnih posledica ( osim naravno,mojih licnih jer ne studiram :) ) ?

Postavio sam ovo pitanje jer sam nacuo da se placa ogromna suma novca ako se odustane,a pritom ste bili potpuno pokriveni OSI-jem (tj. stipendijom). Ako se dobro secam,cifra je bila oko 10,000$.

Dakle,jos jednom : ako se odustane i vrati nazad u Srbiju,nema nikakvih "zackoljica" i procesa? Samo se ispise..?

Usput,zelim da Vam se iskreno zahvalim na trudu koji ste ulozili da mi pronadjete odgovor i sto niste zaboravili na moje pitanje. Veliko hvala!

Link to comment
Share on other sites

Jel to onda , u sustini , znaci da ako odustanem od studiranja ne moram da placam nista? Odnosno, da nece biti negativnih posledica ( osim naravno,mojih licnih jer ne studiram :) ) ?

Postavio sam ovo pitanje jer sam nacuo da se placa ogromna suma novca ako se odustane,a pritom ste bili potpuno pokriveni OSI-jem (tj. stipendijom). Ako se dobro secam,cifra je bila oko 10,000$.

Dakle,jos jednom : ako se odustane i vrati nazad u Srbiju,nema nikakvih "zackoljica" i procesa? Samo se ispise..?

Usput,zelim da Vam se iskreno zahvalim na trudu koji ste ulozili da mi pronadjete odgovor i sto niste zaboravili na moje pitanje. Veliko hvala!

Ljudi su se cudili zbog tako formulisanog pitanja, jer obicno se ne desava da neko odustane od studiranja ako mu je sve vec placeno i ako moze da odrzi prosek koji se trazi. Ono sto nam je odmah odgovoreno je da ne bi trebalo da se placa, ali opet, mora se pogledati sta pise u tom nekom ugovoru koji se potpisuje kada se pristane na skolarinu.

Ne secaju se oni da su imali takav slucaj, a price kao price, sire se nekom svojom sopstvenom brzinom. Kod raznih kredita i zajmova moze tako nesto da se desi, ali ova skolarina podrazumeva da ce vam troskovi biti placeni dok zelite da studirate i dok odrzavate odredjeni prosek. S obzirom na to kakva je kriza, mislim da ne bi trebalo odustati od bilo cega sto vam je placeno u potpunosti i sto nije tesko zavrsiti.

Link to comment
Share on other sites

Danijele, ne znam kakvi su tacno uslovi za tu tvoju stipendiju, ali u principu kada se dobije stipendija od americkog univerziteta, to znaci da imas stipendiju dok god ispunjavas odredjene uslove, na primer, odredjeni prosek i slicno. Ako prestanes da ispunjavas uslove ili ako odustanes, jednostavno vise ne dobijas stipendiju i nema nikakvih negativnih posledica, dakle ne vracas novac. To je opste pravilo. E sad, naravno moguce je da za tvoj univerzitet vazi drugacije, ali u principu vazi ovo sto sam upravo napisao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...