Jump to content
IAC Board

Master studije u USA


Recommended Posts

Pozdrav...............

Nadam se da sam sad na pravom mestu......

:blink:

Planiram da radim master studije u USA. Ovo leto sam provela tamo na Work&travel programu i malo se raspitivala o univerzitetima,pa.............

Prvo pitanje je kako da uhvatim stipendiju nekog univerziteta za master studije?

Bila sam na Stony Brook-u (posto mi je bio u blizini dok sam bila tamo) i rekli su mi da trenutno nemaju tj ne daju stipendije za straqne studente............a cena je 24000 $ sto mi je O my God , toooooo much......................

Znam da je bitan prosek i polozeni ispiti i materijalno stanje pa shodno tome mislim da bi tu prosla.................. jer ma koliko roditelji imali platu za Amere je to malo..... ;)

E sad............ sta je jos potrebno.???

Planirala sam da sledece nedelje svratim u IACentar pa da popricam sa nekim............. da li moram da zakazem intervju ili?

Uf udavih vas..................

;)

ALi totalno idem u nepoznato pa .......................

molim za pomoc.............................. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav...............

Nadam se da sam sad na pravom mestu......

:blink:

Planiram da radim master studije u USA. Ovo leto sam provela tamo na Work&travel programu i malo se raspitivala o univerzitetima,pa.............

Prvo pitanje je kako da uhvatim stipendiju nekog univerziteta za master studije?

Bila sam na Stony Brook-u (posto mi je bio u blizini dok sam bila tamo) i rekli su mi da trenutno nemaju tj ne daju stipendije za straqne studente............a cena je 24000 $ sto mi je O my God , toooooo much......................

Znam da je bitan prosek i polozeni ispiti i materijalno stanje pa shodno tome mislim da bi tu prosla.................. jer ma koliko roditelji imali platu za Amere je to malo..... ;)

E sad............ sta je jos potrebno.???

Planirala sam da sledece nedelje svratim u IACentar pa da popricam sa nekim............. da li moram da zakazem intervju ili?

Uf udavih vas..................

;)

ALi totalno idem u nepoznato pa .......................

molim za pomoc.............................. ;)

Pre svega bi trebalo da znate da je najbolji nacin da saznate vise o procesu grupno savetovanje u Centru. Mozete se prijaviti pozivom na nas broj telefona, a mi cemo vas pozvati pre nego sto bude organizovano savetovanje.

Kako naci stipendiju? Vec smo nekoliko puta preporucivali sajt www.petersons.com i www.phds.org za pronalazenje programa. Na sajtovima univerziteta koje pronadjete obavezno je navedeno sve sto bi trebalo da ispunite za prijem na master ili phd studije. Pogledajte da li se na tim institucijama nudi finansijska pomoc za strane studente i obavezno pogledajte koji su rokovi za podnosenje molbi za prijem i za finansijsku pomoc.

Kada je u pitanju finansijska pomoc jedan od faktora sigurno jesu primanja roditelja ili vas licno, ali dobar deo zavisi od vaseg akademskog profila. Ispiti poput TOEFL-a i GRE mogu predstavljati veliki plus za dobijanje finansijske pomoci, ali nisu jedini deo slagalice.

Detaljna pretraga je veoma korisna i trebalo bi je zapoceti sto pre. Pogledajte oba sajta koja smo naveli i krenite sto je pre moguce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...