Jump to content
IAC Board

TOEFL polaganje 15. nov pomoc :):)!


inky86didi

Recommended Posts

Zdravo svima! :blink: Ja bih trebalo da polazem toefl 15.nov. Vec neko vreme se spremam, tako da sam upucena i u literaturu i u sam ispit koliko je to moguce! Jedina stvar do koje nikako ne mogu da dodjem je necije "skorasnje" iskustvo. Zaista bi mi znacilo ako ima neko ko je polagao toefl dovoljeno skoro (recimo ove godine) da se seca detalja sa samog ispita. Sve ljude koje znam su test polagali iz ciste znatizelje, tj. nisu se spremali. Trebala bi mi osoba sa kojom mogu da popricam o odredjenim detaljima, kao na primer koja je zapravo tezina testa u odnosu na pripremni materijal, jer sam ja prosla sve moguce ibtToefl practice testove (Barron, Longman, Heineman, Kaplan...), a tezina znacajno varira. Ovo je samo jedna od stvari koje me zanimaju...;)))

Eto...ako neko ima ovakvo iskustvo i voljan je da ga podeli, mnogo bi mi znacilo ;)))

Link to comment
Share on other sites

Cao, evo i ja da se javim. Stigli su mi rezultati sa TOEFL od 11.10. Imam 107 poena i jako sam zadovoljna zaista. Test nije tezak uopste ali zahteva jako velku koncentraciju zaista. Sva cetiri dela zahtevaju ogromnu koncentraciju samim tim sto test traje 4.5. sata. Inace, za samo spremanje odn za polaganje potreban je neki upper intermediate level, sto se knjiga tice bilo koja sa naslovom toeflibt moze da prodje. Ne znam sta bih jos rekla osim da se od srca zahvalim svim ljudima iz MEDJUNARODNOG akademskog centra koji su na svako moje pitanje imali odgovor koji je stigao veoma brzo. Mi smo srecni sto jedan ovakav centar postoji i svima preporucujem konsultacije sa njima i pripremu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...