Jump to content
IAC Board

SPORTSKE I AKADEMSKE STIPENDIJE


ADRASTUS

Recommended Posts

Interesuje me da li bih kod Vas mogao da se raspitam u vezi studija u Americi. Kakve su mogućnosti da se dobiju stipendije( npr. sportske ili bilo kakve druge), za prestinije fakultete. ?ta je ustvari potrebno da bi se upisao takav fakultet, da li su samo bitni rezultati na prijemnom ili postoje jo? neki uslovi? Imam 18 godina, iz Beograda sam, bavim se aktivno tenisom(do 16god među 10, do 18god među 10 igrača u dr?avi) ali i ?kolom( uvek 5.00 i nagrade na takmičenjima).

P.S. Ovo mi je prilično nepoznat teren, jer je ideja o studiranju u Americi prilično sve?a!

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me da li bih kod Vas mogao da se raspitam u vezi studija u Americi. Kakve su mogućnosti da se dobiju stipendije( npr. sportske ili bilo kakve druge), za prestinije fakultete. ?ta je ustvari potrebno da bi se upisao takav fakultet, da li su samo bitni rezultati na prijemnom ili postoje jo? neki uslovi? Imam 18 godina, iz Beograda sam, bavim se aktivno tenisom(do 16god među 10, do 18god među 10 igrača u dr?avi) ali i ?kolom( uvek 5.00 i nagrade na takmičenjima).

P.S. Ovo mi je prilično nepoznat teren, jer je ideja o studiranju u Americi prilično sve?a!

Kod nas se mo?ete raspitati o mogućnostima pronala?enja odgovarajućih studija i finansija, ali bi bilo po?eljno da dođete na neko od savetovanja za osnovne studije na kojem će vam biti obja?njene osnovne stvari. Savetovanja su grupna i besplatna, ali se odr?avaju par puta mesečno. Najava je obavezna.

Kako nam za sada izgleda va? profil, imate velike ?anse da pronađete dobre obrazovne mogućnosti na osnovu sporta. Jedini problem mo?e da vam bude poznavanje engleskog jezika - SAT je ispit koji morate da polo?ite sa ?to boljim brojem bodova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...