Jump to content
IAC Board

sportse stipendije


zookey

Recommended Posts

Pitanje nije toliko tesko, ali odgovor moze da se oduzi. Za vas bi bilo najbolje da nas posetite cetvrtkom u 14 sati, kada organizujemo savetovanje za osnovne studije u SAD. Tada ce biti moguce postaviti pitanja o nacinu funkcionisanja stipendija.

U blizoj buducnosti mozete ocekivati jedno posebno besplatno savetovanje vezano za sportske stipendije i bavljenje sportom za vreme studija u SAD.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pitanja vezana za sportove reguli?e NCAA (National Collegiate Athletic Association). Na Internet sajtu NCAA (www.ncaa.org), u delu vezanom za podobnost studenata da se bave sportom nisu izlistane sve kategorije i izuzeci od pravila bavljenja sportom tokom studija.

Na samom sajtu je navedeno sledeće:

[NOTE: This is not a complete list of NCAA regulations regarding eligibility rules. Please call or write the NCAA or access the NCAA Web site if you have specific questions.]

NCAA

Membership Services

P.O. Box 6222

Indianapolis, IN 46206-6222

317/917-6222 (phone)

317/917-6622 (fax)

800/638-3731 (NCAA Hotline)

S obzirom da je va?e pitanje prilično specifično, predla?emo Vam da ih lično kontaktirate, a mi ćemo sa na?e strane probati da uradimo isto kada nam obaveze dozvole.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Cao!imam 17 godina i zavrsio sam treci razred gimnazije.Zanima me da li Vas centar moze da mi pomogne da dobijem sportsu kosarkasku stipendiju za jedne od americkoh koledza,tj.sta mi je sve potrebno da je dobijem.

Hvala unapred!

Mi mo?emo da vam damo dovoljno saveta da krenete u pretragu i da vas tokom tog procesa podr?avamo savetima i odgovorima na pitanja koja se pojave u toku pretrage. Morate da znate da su ispiti (SAT i TOEFL) va?an deo procesa, ali bi vam prvi korak bio da nas nazovete i najavite prisustvo na nekom od redovnih savetovanja za osnovne studije. Sa vama bi trebalo da dođu i roditelji, kako bi celoj porodici bila jasnija procedura apliciranja, polaganja ispita i izbora odgovarajućih institucija.

Osim ispita potrebno je da imate snimak svoje igre, potrebne su preporuke iz srednje ?kole, prevodi dokumenata i dosta popunjene američke papirologije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...