Jump to content
IAC Board

TOEFL u Srbiji ili Americi?!


Recommended Posts

Postovani,

Zavrsio sam ovde, tacnije na Univerzitetu u Crnoj Gori, Elektrotehnicki Fakultet, po bolonji (3 godine) i zeleo bih da nastavim postdiplomske studije u Americi.

Posto nisam bas sjajan sa engleskim, zanima me da li je bolje da se ovde pripremam za TOEFL i GRE test, ili mi je mozda lakse (kako ja to mislim), da sve to zavrsim u Americi?

Konkretno sam gledao ELS. Oni drze intenzivne kurseve engleskog, kao i pripremu za TOEFL i IELTS. Da li znate nesto o toj skoli?

Verovatno postoje i neki centri koji pripremaju za GRE?

Ako krenem tamo, prvo na ucenje jezika, da li kasnije postoji sansa da samo produzim vizu, kada apliciram za neki fax?

Da li bih trebao vec odavde da kontaktiram neki fax i raspitam se o priznavanju moje diplome?

Da li treba nesto, ovde, da verifikujem, prevodim, pre polaska?

Kako najbolje da se pripremim?

Sve sto nisam pitao, a mislite da bi mi pomoglo.. slobodno bombardujte.

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

Zavrsio sam ovde, tacnije na Univerzitetu u Crnoj Gori, Elektrotehnicki Fakultet, po bolonji (3 godine) i zeleo bih da nastavim postdiplomske studije u Americi.

Posto nisam bas sjajan sa engleskim, zanima me da li je bolje da se ovde pripremam za TOEFL i GRE test, ili mi je mozda lakse (kako ja to mislim), da sve to zavrsim u Americi?

Konkretno sam gledao ELS. Oni drze intenzivne kurseve engleskog, kao i pripremu za TOEFL i IELTS. Da li znate nesto o toj skoli?

Verovatno postoje i neki centri koji pripremaju za GRE?

Ako krenem tamo, prvo na ucenje jezika, da li kasnije postoji sansa da samo produzim vizu, kada apliciram za neki fax?

Da li bih trebao vec odavde da kontaktiram neki fax i raspitam se o priznavanju moje diplome?

Da li treba nesto, ovde, da verifikujem, prevodim, pre polaska?

Kako najbolje da se pripremim?

Sve sto nisam pitao, a mislite da bi mi pomoglo.. slobodno bombardujte.

U Americi je verovatno lak?e zavr?iti pripreme, jer se boravi u govornom području gde morate da koristite engleski, ali mo?e da bude mnogo skuplje. Priprema za TOEFL ili GRE mo?e da bude mnogo skuplja od one koja se organizuje bilo gde u Srbiji ili Crnoj Gori. ?to se tiče ?kole koju navodite, bolje je da proverite cene priprema pre nego ?to počnete da odlučujete. S obzirom da va?e znanje engleskog jezika, kako sami ka?ete, nije ba? sjajno, mo?da je bolje da ovde uradite sve ?to mo?ete da u?tedite vreme i novac ako odete u Ameriku.

Promena vize u SAD je moguća, ali je uvek skuplja. U stvari, cela procedura mo?e da bude skuplja nego ?to očekujete. Od vas se očekuje da prevedete dokumenta o ?kolovanju i ona koja su u vezi sa va?im finansijama za studije, ali sami univerziteti mogu da tra?e vi?e podataka. Od samog univerziteta zavisi kako će priznati diplome po bolonjskoj deklaraciji i da li će tra?iti da ipak zavr?ite jo? koju godinu studija. Biće vam potrebne i preporuke profesora, tako da morate da računate sa time da je najjednostavnija varijanta da taj deo posla radite sa ove strane okeana.

Mo?da bi najbolje re?enje ipak bilo da prvo dođete na na?e besplatno grupno savetovanje za postdiplomske studije, pa da onda vidite koje su najbolje opcije u va?em slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Okey! Hvala!

Znam da je tamo mnogo skuplje. Recimo jedan mesec pripreme za TOEFL u ELS skoli kosta oko $1700. To je stvarno dosta novca, ali tamo sa studentskom vizom, koliko sam ukapirao, moze da se radi na kampusu univerziteta ili skole do 20 sati nedeljno. Tako da bih mogao nesto i da zaradim..

Rado bih dosao na to grupno savetovanje. Kada to organizujete?

Link to comment
Share on other sites

Okey! Hvala!

Znam da je tamo mnogo skuplje. Recimo jedan mesec pripreme za TOEFL u ELS skoli kosta oko $1700. To je stvarno dosta novca, ali tamo sa studentskom vizom, koliko sam ukapirao, moze da se radi na kampusu univerziteta ili skole do 20 sati nedeljno. Tako da bih mogao nesto i da zaradim..

Rado bih dosao na to grupno savetovanje. Kada to organizujete?

Postoje ograničenja oko zaposlenja na kampusu, to uvek treba proveriti unapred. Nije uvek moguće raditi tokom studija...

Savetovanja se organizuju jednom ili dva puta mesečno. Moraćete da se javite kolegama na 011/334 5227 ili da po?aljete e-mail na office@iacbg.org da vas uključe na listu zainteresovanih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...