Jump to content
IAC Board

Skolarine za koledz


Recommended Posts

Gde mogu da nadjem sajt gde mogu da gledam stipendije, treba mi da skupim do 26,000 dolara. Da li je moguce da Srbija da stipendiju?

Moraćemo da krenemo sa vi?e pitanja - koji je nivo studija u pitanju, da li se bavite sportom, da li ?kola daje finansijsku pomoć... Kako ste do?li do cifre od 26 hiljada?

Link to comment
Share on other sites

Moraćemo da krenemo sa vi?e pitanja - koji je nivo studija u pitanju, da li se bavite sportom, da li ?kola daje finansijsku pomoć... Kako ste do?li do cifre od 26 hiljada?

Osnovne studije su nivo, bavim se macevanjem i plivanjem (aktivno sam se bavila 2007-08 godine kada sam bila ucenica na razmeni u Americi). Pa toliko je tuiticija za koledz koji gledam pa pokusavam da nadjem stipendiju ili stipendije u ostavarenju toga. Inace sam odlicna ucenica ako to ista pomaze u akademskom smislu za GPA?

Link to comment
Share on other sites

Osnovne studije su nivo, bavim se macevanjem i plivanjem (aktivno sam se bavila 2007-08 godine kada sam bila ucenica na razmeni u Americi). Pa toliko je tuiticija za koledz koji gledam pa pokusavam da nadjem stipendiju ili stipendije u ostavarenju toga. Inace sam odlicna ucenica ako to ista pomaze u akademskom smislu za GPA?

Mo?da neće biti potrebno ba? toliko novca, s obzirom da mnogi koled?i daju finansijsku pomoć. Moguće je da će biti potrebno manje novca za studiranje sa va?e strane, jer će va? akademski profil dosta značiti toj obrazovnoj instituciji koju ?elite da upi?ete. Ako već niste bili na savetovanju za osnovne studije kod nas, svratite obavezno, jer će mnoge stvari biti rasvetljene posle toga. Najbitniji deo je strategija prijave i priprema potrebnih ispita.

Odličan uspeh poma?e, vannastavne aktivnosti jo? vi?e, ali je vrlo bitno i kakvi su vam rezultati ispita koje bi trebalo da pola?ete. Tu mislimo na SAT i TOEFL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...