Jump to content
IAC Board

Promena turisticke vize u studentsku u USA


dali

Recommended Posts

Hitno mi je potrebna pomoc!

Dosao sam u ameriku sa turistickom vizom B1/B2 na 3 godine a prvi boravak mi je odobren do juna. Hteo bih da se prebacim na studentsku vizu dok sam jos uvek ovde.

Da li postoji mogucnst za tako nesto i kolike su mi sanse da to ostvarim?

Na koji nacin to mogu izvesti tj. sta mi je potrebno od papira?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Hitno mi je potrebna pomoc!

Dosao sam u ameriku sa turistickom vizom B1/B2 na 3 godine a prvi boravak mi je odobren do juna. Hteo bih da se prebacim na studentsku vizu dok sam jos uvek ovde.

Da li postoji mogucnst za tako nesto i kolike su mi sanse da to ostvarim?

Na koji nacin to mogu izvesti tj. sta mi je potrebno od papira?

Hvala

?anse postoje, ali samo ako ste se upisali na neki od univerziteta koji podrazumeva va?e dalje obrazovanje. Upisom na univerzitet ili drugu instituciju dobijate odgovarajuća dokumenta sa kojima menjate status.

Obično se kandidatima za studije savetuje da za dalje studiranje apliciraju iz matične zemlje, s obzirom da se situacija u SAD zbog papira koji mogu nedostajati i rokova za prijavu ili isticanje trenutnog statusa mo?e zakomplikovati. Ukoliko se previ?e zapetlja, morate računati na mogućnost da će sve buduće vize koje budete poku?avali da dobijete biti odbijene.

?to se papirologije tiče, morate da vidite na univerzitetima za koje ste zainteresovani ?ta sve tra?e. Obično su u pitanju dokazi o prethodnom ?kolovanju i dokazi o mogućnosti finansiranja dela studija ili kompletnih tro?kova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...