Jump to content
IAC Board

financial aid deadline


Recommended Posts

Zdravo,zanimaju me 2 stvari oko fin.aid-a koje nisam nasla na forumu pa sam otvorila ovaj topic.Ako pak postoji a promaklo mi je,vec cete ovo premestiti gde treba <_<

Zanimaju me graduate studies i aplicirala bih ove god.za akademsku`11.`12.Trazeci informacije o finansiranju po sajtovima raznih fakulteta skontala sam da se za financial aid uglavnom aplicira pre nego za sam faks.Kao dead line za fin.aid se okvirno pominje period izmedju marta i maja a za apliciranje za fakultet dec.,jan.

1.Ako je naveden odredjeni datum od-do za apliciranje za fin.aid da li to znaci da ne uzimaju u obzir prijave poslate nakon tog roka? 2.Da li i koja dokumenta ili potvrde odavde traze tom prilikom? Bila sam na savetovanju u vasem centru tako da pricu u globalu oko toga kakva je procedura znam.Brine me da li je realno izvodljivo da se sve zavrsi kako treba na vreme jer ne bi da izgubim godinu dana zbog zakasnelog apliciranja za fin.aid ili neke slicne zackoljice.Bio bi gadan previd! Hvala puno ! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,zanimaju me 2 stvari oko fin.aid-a koje nisam nasla na forumu pa sam otvorila ovaj topic.Ako pak postoji a promaklo mi je,vec cete ovo premestiti gde treba <_<

Zanimaju me graduate studies i aplicirala bih ove god.za akademsku`11.`12.Trazeci informacije o finansiranju po sajtovima raznih fakulteta skontala sam da se za financial aid uglavnom aplicira pre nego za sam faks.Kao dead line za fin.aid se okvirno pominje period izmedju marta i maja a za apliciranje za fakultet dec.,jan.

1.Ako je naveden odredjeni datum od-do za apliciranje za fin.aid da li to znaci da ne uzimaju u obzir prijave poslate nakon tog roka? 2.Da li i koja dokumenta ili potvrde odavde traze tom prilikom? Bila sam na savetovanju u vasem centru tako da pricu u globalu oko toga kakva je procedura znam.Brine me da li je realno izvodljivo da se sve zavrsi kako treba na vreme jer ne bi da izgubim godinu dana zbog zakasnelog apliciranja za fin.aid ili neke slicne zackoljice.Bio bi gadan previd! Hvala puno ! :pardon:

Ipak je malo drugačije na većini institucija - prvo se prijavite, pa tek onda aplicirate za finansijsku pomoć. Negde se to radi istovremeno, ali obično je potrebno da prvo podnesete generalnu prijavu, pa tek onda da tra?ite novac.

Po?tovanje rokova zavisi od samih institucija. Obično su institucije stroge kada je to u pitanju, ali moguće je da mogu da vam izađu u susret produ?enjem.

Dokumenta i potvrde mogu da budu zatra?ene od vas i to zavisi od vrste pomoći koju tra?ite. Nekada to mogu da budu potvrde o u?teđevini, primanjima ili slično. Na sajtovima univerziteta će ta dokumentacija uglavnom biti navedena, tako da ne bi trebalo da lutate.

Javite nam samo gde ste tačno videli obrnuti redosled apliciranja (finansije pa prijava) da istra?imo o čemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

ok.Posto je uglavnom svuda naveden poslednji rok za apliciranje na fakultet. Kada najranije mogu da apliciram i koliko vremena pre je preporucljivo da se to uradi? Zato sto je na savetovanju receno da je bolje ne cekati last minute vec aplicirati ranije.

Link to comment
Share on other sites

ok.Posto je uglavnom svuda naveden poslednji rok za apliciranje na fakultet. Kada najranije mogu da apliciram i koliko vremena pre je preporucljivo da se to uradi? Zato sto je na savetovanju receno da je bolje ne cekati last minute vec aplicirati ranije.

Na savetovanju se uvek navodi neophodnost rane i dobre pripreme za apliciranje - one koja mo?e da vam u?tedi novac i dovede vas na korak od solidne institucije za dalje obrazovanje. Priprema za apliciranje, koja uključuje izbor institucije, istra?ivanje mogućnosti finansijske pomoći, pripremu dokumenata i ispita - nije isto ?to i samo apliciranje. Od ranog apliciranja bez ostatka dokumentacije vi praktično nemate ni?ta.

Dakle, potrebno je da pre apliciranja procenite da imate sve ?to je potrebno i onda mo?ete da se prijavite tri meseca ili tri dana ranije, svejedno je. "Last minute" koji je pomenut odnosi se na situaciju kada neki od dokumenata mo?da i ne stigne ili ako ne?to niste poslali u obimu ili obliku koji je od vas zahtevan - uvek mora da postoji malo vremena za ispravku. Preporučujemo da se aplicira barem mesec dana pre isteka roka, ali vi mo?ete da po?aljete dokumenta i ostalu papirologiju i vi?e meseci unapred.

U nekim slučajevima se savetuje da na zvaničnim sajtovima katedri pogledate da li su određeni konkursi otvoreni, pa tek onda aplicirate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...