Jump to content
IAC Board

vandredno studiranje


marko94

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Gledao sam svuda po sajtu,ali nigde nisam nasao nista o vandrednim studijama (ni prava,ni neceg drugog)...

Zanima me kako se taj vid studiranja zapocinje,da li takvi studenti mogu dobiti stipendiju,koliko traje,da li se polazu isti testovi i slicno... :unsure:

Sistem naseg vanrednog studiranja bas i nije primenjen u Americi. Oni koji imaju americko drzavljanstvo mogu da naprave neki aranzman koji lici na nase vanredno studiranje, ali na taj nacin je veoma tesko naci bilo kakvo finansiranje. Niko od njih, doduse, ne zeli da oteze studije sto godina i svi su svesni da je najbolje i najlakse studirati odjednom, full-time.

Link to comment
Share on other sites

Sistem naseg vanrednog studiranja bas i nije primenjen u Americi. Oni koji imaju americko drzavljanstvo mogu da naprave neki aranzman koji lici na nase vanredno studiranje, ali na taj nacin je veoma tesko naci bilo kakvo finansiranje. Niko od njih, doduse, ne zeli da oteze studije sto godina i svi su svesni da je najbolje i najlakse studirati odjednom, full-time.

Znaci osobe koje hoce da 'vandredno studiraju' moraju imati drzavljanstvo i (uglavnom) novac za studije.Da li se mora imati drzavljanstvo ili je dovoljna zelena karta?Kada sam pitao koliko traju mislio sam otprilike,a ne striktno.Koliko godina otprilike?

Da li testovi i nacin upisa ostaju isti?

Link to comment
Share on other sites

Znaci osobe koje hoce da 'vandredno studiraju' moraju imati drzavljanstvo i (uglavnom) novac za studije.Da li se mora imati drzavljanstvo ili je dovoljna zelena karta?Kada sam pitao koliko traju mislio sam otprilike,a ne striktno.Koliko godina otprilike?

Da li testovi i nacin upisa ostaju isti?

Nacin upisa je uvek isti, jer morate da dostignete odredjene kriterijume koje zahtevaju institucije. To se odnosi i na testove, nema nekih specijalnih olaksica, osim ako to univerzitet ne promeni svojim odlukama.

Studije traju koliko god vi zelite, posto morate da imate odredjeni broj kredita za prelazak u sledecu godinu i na kraju za dobijanje diplome. Nema striktnih pravila - ako imate novca da placate svaki predmet i kredit posebno, mozete studirati koliko dugo hocete.

Postoje ogranicenja kada je u pitanju zelena karta, ali to u ovom trenutku ne mogu da vam navedem. Bilo je nekih izmena i bez detaljne provere ne mozemo da vam damo vise detalja. Pogledajte sajt www.state.gov, deo koji je vezan za vize, i detaljno procitajte ogranicenja i prednosti za sve koji imaju zelenu kartu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...