Jump to content
IAC Board

zelim da idem u srednju skolu u Americi


Recommended Posts

upiso sam se u srednju skolu i treba da krenem sada na jesen

ali ja bih zelio da idem u srednju skolu u Americi pa me zanima sta mi je sve potrebno da bih mogao tamo da krenem i kad najranije mogu da krenem tamo(2,3 ili 4 razred)?

unaprijed hvala

Obično se u srednju ?kolu ide preko specijalizovanih agencija koje rade te programe razmene. U pitanju su komercijalne usluge i takve agencije mo?ete potra?iti u većim gradovima, mada ih nekad ima i u manjim mestima.

Jedan od programa razmene za koji mo?ete da se prijavite je A Smyle, u okviru kojeg mo?ete da provedete ?kolsku godinu u SAD ako budete izabrani. Vi?e o tome se mo?ete raspitati u organizaciji American Councils. Postoje i drugi programi za koje mo?ete konkurisati dok ste u srednjoj ?koli, pogledajte ?ta se jo? nudi.

?to se tiče razmene preko agencija, morate da se raspitate kakvi su programi mogući. Pojedine ?kole u SAD zahtevaju da budete u njima i tokom trećeg i četvrtog razreda, dok neke nude samo četvrti razred.

Naravno, znanje engleskog jezika bi moralo da vam bude prilično dobro da bi ta razmena mogla da bude uspe?na.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...