Jump to content
IAC Board

Zainteresovan za srednju ?kolu i univerzitet (toefl)


Recommended Posts

Pozdrav!

U septembru ću krenuti u 3. razred gimnazije. ?elim da zavr?im 4. razred srednje u Americi preko neke agencije, a zatim da se upi?em na neki dobar univerzitet. E sad, imam nedoumicu. Da li TOEFL i SAT trebam da pola?em dok sam na razmeni studenata ili da to odmah uradim pre odlaska na razmenu kod vas. Mislim, da li ću moći da postignem dobre rezultate. Engleski znam dobro, iz matematike imam nekad 4 nekad 5. Koliko je te?ak TOEFL? Da li će mi dobar rezultat na testu i neke vannastavne aktivnosti sa razmene omogućiti pohađanje npr. NYU, UPenn, UChicago, Berkeley, University of Wisconsin Madison, University of Miami... i da li ću moći da dobijem stipendiju?

Unapred hvala, nadam se da ću uskoro biti polaznik va?e agencije.

Luka

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

U septembru ću krenuti u 3. razred gimnazije. ?elim da zavr?im 4. razred srednje u Americi preko neke agencije, a zatim da se upi?em na neki dobar univerzitet. E sad, imam nedoumicu. Da li TOEFL i SAT trebam da pola?em dok sam na razmeni studenata ili da to odmah uradim pre odlaska na razmenu kod vas. Mislim, da li ću moći da postignem dobre rezultate. Engleski znam dobro, iz matematike imam nekad 4 nekad 5. Koliko je te?ak TOEFL? Da li će mi dobar rezultat na testu i neke vannastavne aktivnosti sa razmene omogućiti pohađanje npr. NYU, UPenn, UChicago, Berkeley, University of Wisconsin Madison, University of Miami... i da li ću moći da dobijem stipendiju?

Unapred hvala, nadam se da ću uskoro biti polaznik va?e agencije.

Luka

Te?ina TOEFL-a zavisi od va?eg znanja i tu nema pravila. Bez neke vrste probnog testa ne mo?emo da vam damo bilo kakvu procenu. S obzirom da TOEFL va?i dve godine, bilo bi potrebno da pa?ljivo razmotrite kada bi bilo najbolje da ga pola?ete. U svakom slučaju predla?emo da se za TOEFL i SAT pripremate pre odlaska na razmenu.

Ostala pitanja u vezi sa stipendijama i va?im ?ansama za upis univerziteta koje ste naveli morate postaviti na nekom od na?ih besplatnih grupnih savetovanja za osnovne studije koja se odr?avaju jednom mesečno. Sledeće savetovanje je zakazano u septembru i mo?ete se prijaviti telefonom ili putem elektronske po?te.

Link to comment
Share on other sites

Hvala.

Znači bolje bi bilo da se pripremam pre razmene. Kog septembra je savetovanje?

Još jedno pitanje. Kada se pripremim i položim SAT i TOEFL i odem da završim 4. razred u Americi da li će mi biti problem da odande sam apliciram za željene univerzitete? Mislim, da li esej da napišem dok sam ovde ili tamo i da li će mi vannastavne aktivnosti i pisma preporuke profesora iz američke škole pomoći pri upisu i dobjanju stipendije?

Link to comment
Share on other sites

Hvala.

Znači bolje bi bilo da se pripremam pre razmene. Kog septembra je savetovanje?

Jo? jedno pitanje. Kada se pripremim i polo?im SAT i TOEFL i odem da zavr?im 4. razred u Americi da li će mi biti problem da odande sam apliciram za ?eljene univerzitete? Mislim, da li esej da napi?em dok sam ovde ili tamo i da li će mi vannastavne aktivnosti i pisma preporuke profesora iz američke ?kole pomoći pri upisu i dobjanju stipendije?

Savetovanje će biti odr?ano prve ili druge srede u septembru - postavićemo datum na na? sajt u skoroj budućnosti. Mo?ete nam se javiti telefonom i ostaviti kontakt da vas br?e obavestimo.

Apliciranje za koled?e i univerzitete dok ste u SAD ne bi trebalo da bude problem ako ste se dobro pripremili ovde. Esej mo?ete da pi?ete i tamo, a mo?ete i ovde, a ?irok spektar vannastavnih aktivnosti u SAD sigurno mo?e biti od pomoći. Va?e iskustvo u SAD ne treba ignorisati u procesu apliciranja za dalje studije, tako da to definitivno preporučujemo da uradite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...