Jump to content
IAC Board

Razmena ili stipendija


DanijelSt

Recommended Posts

Postovanje. Zovem se Danijel Stojicic. Student sam 4. godine medicine u Novom Sadu. Zanima me postoji li mogucnost da student medicine u petoj godini ode na razmenu ili dobije stipendiju na godinu dana. Imam najvisi prosek u generaciji, i znanje engleskog. Kontaktirao sam ljude iz FORECAST-a, ali rekli su mi da je problem sa medicinarima u razlici u obrazovnim sistemima SAD i Srbije. Ja u petoj godini imam hirurgiju i druge strucne predmete, koji se u SAD izucavaju na postdiplomskim studijama, a FORECAST salje samo na osnovne studije, sto znaci da bih mogao uzeti opste predmete iz prve i druge godine, npr biohemiju. Sto prakticno znaci da bih izgubio godinu ovde. Pa su me uputili na vas sajt. Ima li ikakvog resenja? Isao sam u American corner ovde u Novom Sadu, jedino sto su mogli da ucine je da mi daju adresu sajta sa spiskom svih univerziteta u SAD i da mi kazu da direktno kontaktiram mailom one koji me interesuju.

Unapred zahvalan

Link to comment
Share on other sites

Postovanje. Zovem se Danijel Stojicic. Student sam 4. godine medicine u Novom Sadu. Zanima me postoji li mogucnost da student medicine u petoj godini ode na razmenu ili dobije stipendiju na godinu dana. Imam najvisi prosek u generaciji, i znanje engleskog. Kontaktirao sam ljude iz FORECAST-a, ali rekli su mi da je problem sa medicinarima u razlici u obrazovnim sistemima SAD i Srbije. Ja u petoj godini imam hirurgiju i druge strucne predmete, koji se u SAD izucavaju na postdiplomskim studijama, a FORECAST salje samo na osnovne studije, sto znaci da bih mogao uzeti opste predmete iz prve i druge godine, npr biohemiju. Sto prakticno znaci da bih izgubio godinu ovde. Pa su me uputili na vas sajt. Ima li ikakvog resenja? Isao sam u American corner ovde u Novom Sadu, jedino sto su mogli da ucine je da mi daju adresu sajta sa spiskom svih univerziteta u SAD i da mi kazu da direktno kontaktiram mailom one koji me interesuju.

Unapred zahvalan

Po?tovani,

Razlika u sistemima obrazovanja u SAD i kod nas je velika kada je u pitanju medicina i nismo sigurni da bi institucije u SAD mogle da vam izađu u susret. Medicina se u Americi proučava na postdiplomskom nivou i bez obzira na va?e kompletno zavr?ene studije opet bi bili prinuđeni da odradite celokupan program na tom nivou. Sa nezavr?enim studijama bićete tretirani kao transfer student, čime će vam finansijska pomoć biti prilično ograničena.

Predla?emo da nazovete kancelariju i prijavite se za neki od sledećih termina za besplatno savetovanje za postdiplomce ili da sačekate da u toku narednih nekoliko meseci svratimo u Novi Sad i odr?imo savetovanja. Savetnici će biti u mogućnosti da vam daju neke detaljnije smernice i pomognu vam da napravite plan. Studirati medicinu u Srbiji i SAD mo?e da bude te?ko, dugo i prilično skupo, a savetnici su tu da poku?aju da vam pronađu neko re?enje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...