Jump to content
IAC Board

Master iz arhitekture u USA


Bukinjo

Recommended Posts

Pozdrav,

diplomiram master studije arhitekture u BG-u sledece godine, i hteo bih da nastavim studije sa jos jednim master studijama, preferabilno Master of science...

Inace, maturirao sam kao exchange student u srednjoj skoli u USA, znanje jezika mi je dobro, a i spremam se sada za CPE...znam da nije za USA podrucje ali vazi ceo zivot, a toefl cu lako...

Dakle, gledao sam razlicite univerzitete, skolarine su ogromne, tipa 35-50k dolara, a stipendije mi deluju kao nemoguce za dobiti, tj uopste mi nije jasan sistem dobijanja istih, i sve koje sam ja video pokrivaju pola ili manje od pola skolarine, sto mi ne znaci mnogo...

U principu, aplicirao bih krajem sledece godine, za akademsku 2012/13...

Recimo da su mi zanimljivi programi na MIT-u, Prinston nije los, Kolumbija odlicna ali ona ne daju stipendije...

ima i dosta skola u SF-u i sl, ali sve to mi deluje jako daleko.

Kakvu pomoc mogu da ocekujem od vaseg centra, i da li imate preporuku za neke koledze koji su se u polju koje me zanima pokazali saradljivi oko stipendija i sl.

Tnx :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

diplomiram master studije arhitekture u BG-u sledece godine, i hteo bih da nastavim studije sa jos jednim master studijama, preferabilno Master of science...

Inace, maturirao sam kao exchange student u srednjoj skoli u USA, znanje jezika mi je dobro, a i spremam se sada za CPE...znam da nije za USA podrucje ali vazi ceo zivot, a toefl cu lako...

Dakle, gledao sam razlicite univerzitete, skolarine su ogromne, tipa 35-50k dolara, a stipendije mi deluju kao nemoguce za dobiti, tj uopste mi nije jasan sistem dobijanja istih, i sve koje sam ja video pokrivaju pola ili manje od pola skolarine, sto mi ne znaci mnogo...

U principu, aplicirao bih krajem sledece godine, za akademsku 2012/13...

Recimo da su mi zanimljivi programi na MIT-u, Prinston nije los, Kolumbija odlicna ali ona ne daju stipendije...

ima i dosta skola u SF-u i sl, ali sve to mi deluje jako daleko.

Kakvu pomoc mogu da ocekujem od vaseg centra, i da li imate preporuku za neke koledze koji su se u polju koje me zanima pokazali saradljivi oko stipendija i sl.

Tnx :)

Pre svega bi bilo dobro da se počne od besplatnog grupnog savetovanja za postdiplomske studije na kojem će vam biti rasvetljeno kako sistem u SAD funkcioni?e. Pretra?ivanje institucija koje su odgovarajuće i koje daju dovoljno novca mo?e da potraje, ali vi ste krenuli na vreme sa raspitivanjem. Nazovite na?u kancelariju tokom radnog vremena da se prijavite za prvo sledeće savetovanje za postdiplomske studije.

Od nas mo?ete očekivati asistenciju kod pretra?ivanja i izbora u okviru na?ih mogućnosti. Preporuke imamo, ali one ne va?e apsolutno za sve katedre i svake godine situacija mo?e da se preokrene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...