Jump to content
IAC Board

kako dobiti stipendiju?


anans

Recommended Posts

Pozdrav,

Zanima me koji su sve izvori finasiranja u na?oj zemlji koji podr?avaju studente na postdiplomskim studijama(dru?tvene nauke)u Americi ili Evropi? Ukoliko znate neke korisne sajtove bila bih vam zahvalna. Takođe, me interesuje, po?to fond za mlade talente nudi takvu vrstu pomoći, da li neko zna kolika je visina te stupendije?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Zanima me koji su sve izvori finasiranja u na?oj zemlji koji podr?avaju studente na postdiplomskim studijama(dru?tvene nauke)u Americi ili Evropi? Ukoliko znate neke korisne sajtove bila bih vam zahvalna. Takođe, me interesuje, po?to fond za mlade talente nudi takvu vrstu pomoći, da li neko zna kolika je visina te stupendije?

Osim onoga sto moze da se pronadje u vestima, ne znamo mnogo o domacim izvorima finansiranja. Ono sto znamo je da najveci deo pomoci koji mozete da dobijete kao strani student u Americi stize od samih institucija na koje aplicirate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Fond za mlade talente Ministarstva omladine i sporta ima stipendiju za finansiranje studija postdiplomaca na univerzitetima EU i "vodećim svetskim univerzitetima" (objave spisak univerziteta uz konkurs svake godine). Ako se dobro sećam, konkurs obično izađe oko avgusta na njihovom sajtu: http://www.mos.gov.rs/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=41

Visina te stipendije se menja od godine do godine (zavisi od budžeta), ali mislim da je prošle ili pretprošle školske godine bila negde između 15000 i 18000 USD godišnje (u dinarima naravno).

Takođe, mislim da su stipendisti obavezni da se vrate u Srbiju i rade tu pet godina po završetku studija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...