Jump to content
IAC Board

Academic preparation -GRE -


ANDJELAarc01

Recommended Posts

Pozdrav!

Planiram da apliciram za Master programme Building Science and Technology na TUVienna , i kao admission requirements zahteva se pored Bachelor diplome i ostalih regularnih stvari

---Certificate of proficiency in English (level B2) -to podrazimeva ili CPE test ili FCE test, TOEFL ili IELTS...

---Demonstration of qualification for graduate studies demonstrated, preferably throught Graduate Record Exam (GRE)

Sa obzirom da trebam da predam dokumente za nesto manje od godinu dana, i pritom nemam FCE niti GRE polozen, ali prilicno dobro vladam engleskim i ne smatram da ce mi biti problem

da dobijem ove diplome uz pomoc nekih dodatnih kurseva.

Ali nisam sigurna kako da se pripremam. Da li da spremam i FCE test I da idem na kurseve za GRE test, ili to nekako moze da se integrise, posto je prilicno slicno , same se forma testa razlikuje ?

Bila bih vam vrlo zahvalna kada biste me posavetovali na koji nacin da steknem ove diplome u narednom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Ne može nikako da se kaže da su FCE i GRE slični i verujemo da će vam biti znatno teže da se pripremate za ovaj drugi test. Na sajtu www.gre.org nalaze vam se primeri nekih pitanja iz raznih sekcija i videćete da ova dva ispita od vas traže drugačiju vrstu napora.

S obzirom na vreme koje je ispred vas pre slanja aplikacije, verujemo da će moći da se uradi jedan po jedan kurs i polaganje. Ako vam se žuri i želite da pripremate oba ispita paralelno, vodite računa o obavezama i tome da ne propuštate predavanja i da ne izgubite ritam vežbanja za testove. Mi nemamo pripremu za FCE i još nismo čuli da je neko integrisao ova dva kursa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...