Jump to content
IAC Board

Zeleo bih da odem u 3 razred srednje skole u Ameriku


Recommended Posts

Hello :)
Zovem se Ognjen i treniram Waterpolo od 6 godine imam 16 godina i zivim u Srbiji - Subotici 
Da li neko moze da mi pomogne tj. da mi da malo informacija u vezi odlaska u Americku srednju skolu ( u 3 razred) Znam da treba da se polaze test TOEFL ili SAT ali sem toga sam planirao da mozda dobijem stipedniju od skole (ako je moguce) Posto sam prvo trenirao u klubu Spartaku u Subotci pa sam otisao u Partizan da igram 1 god. i sad sam u Szegedinu (Partizan i Szegedin su jedni od najjacih klubova na Svetu). I interesuje me da li se stipendija dobija na osnovu uspeha ili cega? Sto se tice uspeha u skolu tu sam vrlo dobar a sto se tice Waterpola veliki sam radnik i u Partizanu smo imali treninge po 3-4 sata a u Szegedinu je malo lakse ali opet tesko..... Tako da ako neko moze da mi kaze kako da apliciram i kakve bih mi sanse bile u Americi - ( Planiram da idem u i 4 i na Fakultet pa ako moguce i da tamo ostanem da zivim) bio bih jako jako jako zahvalan :))))) Sto se tice Engleskog ucim ga od malih nogu i ide mi perfektno. Pls help :D

Link to comment
Share on other sites

Za detaljne informacije predlažemo da nam se javite i da iskoristite mogućnost komunikacije elektronskom poštom, preko Skype mreže ili dolaskom na neki od termina "Otvorenih vrata" kada možete da se konsultujete sa savetnicima. Verovatno bi najbolje bilo da prvi kontakt ostvarite slanjem e-mail poruke na office@iacbg.org. 

Ovde odgovaramo u najkraćim crtama. Američke srednje škole retko daju stipendiju stranim učenicima, a posebno je u vašem slučaju teže naći školu koja ima vaterpolo tim. Savetnici bi mogli da vama i roditeljima daju prve informacije o načinu pretrage i komunikacije sa školama.

Drugi scenario koji bi vama bio od koristi, i koji bi verovatno bio mnogo jeftiniji, je da već sada pretražujete univerzitete u SAD koji imaju vaterpolo timove i koji bi nekoga sa vašim iskustvom doveli da obogati tim i da studira, sve to uz solidnu stipendiju. 

Ako budete išli u srednju školu, polagaćete TOEFL, a SAT će vam biti potreban za upis na fakultet. 

Definitivno se javite savetnicima da krenete u pretragu i da vidite kakve su sve mogućnosti pred vama kada je u pitanju srednja škola i da napravite plan B za potragu za odgovarajućim univerzitetima u SAD. 

Link to comment
Share on other sites

Za detaljne informacije predlažemo da nam se javite i da iskoristite mogućnost komunikacije elektronskom poštom, preko Skype mreže ili dolaskom na neki od termina "Otvorenih vrata" kada možete da se konsultujete sa savetnicima. Verovatno bi najbolje bilo da prvi kontakt ostvarite slanjem e-mail poruke na office@iacbg.org. 

Ovde odgovaramo u najkraćim crtama. Američke srednje škole retko daju stipendiju stranim učenicima, a posebno je u vašem slučaju teže naći školu koja ima vaterpolo tim. Savetnici bi mogli da vama i roditeljima daju prve informacije o načinu pretrage i komunikacije sa školama.

Drugi scenario koji bi vama bio od koristi, i koji bi verovatno bio mnogo jeftiniji, je da već sada pretražujete univerzitete u SAD koji imaju vaterpolo timove i koji bi nekoga sa vašim iskustvom doveli da obogati tim i da studira, sve to uz solidnu stipendiju. 

Ako budete išli u srednju školu, polagaćete TOEFL, a SAT će vam biti potreban za upis na fakultet. 

Definitivno se javite savetnicima da krenete u pretragu i da vidite kakve su sve mogućnosti pred vama kada je u pitanju srednja škola i da napravite plan B za potragu za odgovarajućim univerzitetima u SAD. 

Hvala puno! I odlucio sam se da je najsigurnija varijanta da odem direktno na Fakultet zato sto moram da budem tamo u srednjoj skoli 5.0 a i kao sto kazete tesko da cu naci neku skolu koja ima waterpolo tim.... I veliki je rizik ako me vrate onda mi nista nije preostalo. Jos jednom Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...