Jump to content
IAC Board

Pitanja vezana za studiranje u Americi


Recommended Posts

Dobar dan.Zovem se Aleksandar Stojanovic,pohadjam specijalno filoloski smer u Drugoj kragujevackoj gimnaziji i san mi je da studiram u Americi.Zeleo bih da Vam postavim par pitanja:

 

1.Koji prosek u skoli je potreban da bih mogao upisati fakultet(u prvoj godini prosek mi je bio 4.20,a u drugo 4.70)?

 

2.Koliko kosta godina na fakultetima?Znam da nije na svakom ista,ali ako mozete da mi kazete otprilike.

 

3.Da li postoji mogucnost dobijanja stipendije,odnosno da vam fakultet placa godinu ili makar nekoliko %?.Ne treniram nijedan sport,tako da nemam mogucnost da dobijem sportsku stipendiju..

 

4.Ja imam polozene cambridge ispite.Da li oni mogu da mi pomomgnu pri upisu?

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam za pitanja. Evo osnovnih odgovora, a za detaljnija objašnjenja pratite naš raspored besplatnih grupnih savetovanja za osnovne studije u SAD. Ta savetovanja možete pratiti i online, a sledeća serija će uskoro početi - najavićemo uskoro datume. 

 

Vaš prosek je dovoljan za upis koledža i univerziteta u Americi. Generalno gledano, sve preko 4.00 je dobro. 

Godina školovanja u Americi može da košta od desetak hiljada dolara do četrdeset, pa i pedeset hiljada. Kada pretražujete koledže i gledate cene, obratite pažnju na to da li je uključen i smeštaj u cenu ili to mora posebno da se plaća. 

Stipendije postoje, ali će dobijanje dosta zavisiti od vaše celokupne slike kao kandidata. U procenu univerziteta za davanje finansijske pomoći ulaze prosek, preporuke, testovi, vannastavne aktivnosti, eseji koje pišete i vaše finansijsko stanje. Pošto se ne bavite sportom, moraćete da briljirate na akademskom planu i da precizno birate koledže i univerzitete na kojima možete da pokažete svoj maksimum. 

Cambridge ispiti vam neće biti od koristi prilikom upisa. Moraćete da imate položen TOEFL i jedan od dva prijemna ispita za koledže (SAT ili ACT). 

 

Javite nam se ako imate još pitanja, ali za detaljnija objašnjenja, pravljenje strategije pretrage i izbora konsultovaćete se sa savetnicima Centra. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...