Jump to content
IAC Board

Financial aid for student athletes!


bojanmone

Recommended Posts

Interesuje me postoje li fondacije ili neke druge organizacije koje sponzorisu ili finansiraju deo skolovanja nasih studenata iz Srbije u USA?Naravno to se odnosi na studente koji su sportisti a potrebna su im neophodna sredstva da bi platili ostatak svog skolovanja!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me postoje li fondacije ili neke druge organizacije koje sponzorisu ili finansiraju deo skolovanja nasih studenata iz Srbije u USA?Naravno to se odnosi na studente koji su sportisti a potrebna su im neophodna sredstva da bi platili ostatak svog  skolovanja!

Pozdrav!

Finansiranje sportista za osnovne studije uglavnom ide preko samih univerziteta, ali uvek postoje izuzeci. ?to se tiče dodatnog finansiranja koje nije pokriveno univerzitetskom ponudom moguće je da akademski uspeh garantuje deo tro?kova, ali se sve to re?ava u kontaktu sa trenerima i samom institucijom. Pretpostavljam da vam gori pod nogama, po?to je već vreme za odluku, pa vam predla?emo da dođete na savetovanje za osnovne studije, četvrtkom u 2 popodne, i razgovarate sa savetnikom za sportska pitanja. Neke stvari će vam biti jasnije, a mo?ete da pogledate i odgovarajuće priručnike.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ovaj cetvrtak necu doci,ostalo mi je da se izjasnim do utorka najkasnije da li prihvatam ponudu univerziteta ili ne.Voleo bih da znam postoji li neki termin pre utorka kako bih dosao na savetovanje kod vas?Mada vremena je malo kao shto vi kazete!

Uzdravlje i hvala!

Link to comment
Share on other sites

Nas glavni savetnik nije u zemlji, a vremena ima malo... Nazalost, nijedna od odluka o finansiranju ne moze da se donese na brzinu. Potrebno je dobro razmotriti u sta se kandidat upusta ukoliko nema dovoljno novca za studiranje. Potrebno je i shvatiti da sami univerziteti imaju previse molbi ovakve vrste u ovo doba godine, pa cak i da se obratite univerzitetu ili nekoj drugoj ustanovi odgovor ne bi mogao da stigne toliko brzo koliko je vama potrebno. Kolika je suma koju je univerzitet ponudio, a koliko novca nedostaje?

Link to comment
Share on other sites

Josh jedno piatanje.Koliko mi mogu pomoci rezultati SAT pri dobijanju vece stipendije.Koliko sam video sa collegeboard.com imam:

"Date Test Score

05/2006 SAT Reasoning Test National Percentile

Critical Reading 470 35%

Math 560 62%

Writing 420

Multiple Choice 43

(score range: 20-80)

Essay 6

(score range: 2-12)"

Good or bad?

Link to comment
Share on other sites

SAT rezultati bi mogli da pomognu, ali sve zavisi od akademske institucije koja bi trebalo da vas primi. Trebalo bi njih kontaktirati i videti sta mogu da urade za mladog coveka koji je postigao ove rezultate. Ovaj rezultat nije los, ali nije na nama da procenimo sanse za dobijanje vece stipendije.

Kontaktirajte izabranu instituciju u SAD i javite nam sta ste uradili.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Javlja vam se Ognjen Draskovic, brat Mase koje se verovatno secate iz centra. Ja sam fudbaler, talentovan sam i veoma ambiciozan u sportu ali problem je sto u Srbiji ne pronalizaim ambiciju za akademski uspeh i iz tog razloga sam se odlucio na odlazak u USA. Sada polazim u cetvrti razred XV beogradske gimnazije i vidim da je zadnji voz za pocetak apliciranja. Kao sto sam rekao u 'naslovu' odlican sam sportista ali ne toliko dobar ucenik. Prosek mi je dobar. Planiram da odem u USA na osnovne studije na Univerzitet koji ce mi dati maksimalnu stipendiju. Iskreno, moj cilj je puna stipendija mada ne znam koliko je to zbog proseka moguce. Bio sam na vasem savetovanju cetvrkom u dva, ali mi to nije narocitto pomoglo jer nisam mogao da popricam sa Elizabeth o konkretnim pitanjima koje imam. Otprrilike zanimaju me sledece stvari:

1.Kada je pocetak kursa pripreme za toefl u vasem centru?

2.Koji americki univerziteti u USA daju najvece stipendije fudbalerima?

3.Da li postoji sansa da mi neko iz centra pomogne u procesu aplikacije?

4.Da li i kada bih mogao da dodjem na razgovor sa Elizabeth ili Alexom jer imam puno pitanja a vama sigurno nije zabavno d aodgovarate na mail-romane! :)

To je to za sada,

Ognjen Darskovic

P.S. Puno pozdrava od Mase za najbolju svetsku instituciju....:) Sve najlepse...

Link to comment
Share on other sites

Javlja vam se Ognjen Draskovic, brat Mase koje se verovatno secate iz centra. Ja sam fudbaler, talentovan sam i veoma ambiciozan u sportu ali problem je sto u Srbiji ne pronalizaim ambiciju za akademski uspeh i iz tog razloga sam se odlucio na odlazak u USA. Sada polazim u cetvrti razred XV beogradske gimnazije i vidim da je zadnji voz za pocetak apliciranja. Kao sto sam rekao u 'naslovu' odlican sam sportista ali ne toliko dobar ucenik. Prosek mi je dobar. Planiram da odem u USA na osnovne studije na Univerzitet koji ce mi dati maksimalnu stipendiju. Iskreno, moj cilj je puna stipendija mada ne znam koliko je to zbog proseka moguce. Bio sam na vasem savetovanju cetvrkom u dva, ali mi to nije narocitto pomoglo jer nisam mogao da popricam sa Elizabeth o konkretnim pitanjima koje imam. Otprrilike zanimaju me sledece stvari:

1.Kada je pocetak kursa pripreme za toefl u vasem centru?

2.Koji americki univerziteti u USA daju najvece stipendije fudbalerima?

3.Da li postoji sansa da mi neko iz centra pomogne u procesu aplikacije?

4.Da li i kada bih mogao da dodjem na razgovor sa Elizabeth ili Alexom jer imam puno pitanja a vama sigurno nije zabavno d aodgovarate na mail-romane! :)

To je to za sada,

Ognjen Darskovic

P.S. Puno pozdrava od Mase za najbolju svetsku instituciju....:) Sve najlepse...

Toefl priprema traje po dva meseca i sledeci termin za pocetak je septembar. Posaljite nam e-mail na adresu seminari@iacbg.org ili se javite telefonom i upisite se u spisak zainteresovanih za novi dvomesecni seminar.

Nemamo bas mesta da sada navedemo sve koledze koji daju stipendiju fudbalerima. Mnogo institucija neguje fudbal kao sport (nadam se da govorimo o evropskom fudbalu = soccer), a timovi su podeljeni u nekoliko divizija. Postoji vise faktora od kojih ce zavisiti eventualna puna stipendija, ali morate da racunate da ce biti potrebno da se kontaktira dosta trenera. Svratite do nas, zakazite razgovor sa savetnicima i videcemo da vam pokazemo kako da kontaktirate institucije.

Aplikacija ne bi trebalo da bude bauk, naravno da mozemo da pomognemo!

Kao sto je vec navedeno gore, zakazani razgovor moze da pomogne, ali nisam siguran da ce ove nedelje biti dovoljno mesta zbog napakovanih obaveza. Naci cemo neki termin da se vec u avgustu krene u proceduru.

Dodatak ovoj celoj prici je SAT ispit. Da li ste i to planirali? Koledzi ce taj ispit definitivno traziti, tako da bi i za to trebalo da se spremate.

Pozdravi Vama i Masi :smt023

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Krenuo sam u treci razred V beogradske gimnazije (prirodni smer), a do sad sam imao u oba razreda proseke od 3.5. Treniram kosarku i dobar sam u tome. Uz to i sviram klavir, 3. sam godina srednje muzicke. Kolika je verovatnoca da dobijem na nekom univerzitetu punu stipendiju? Sa engleskim odlicno stojim

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam u treci razred V beogradske gimnazije (prirodni smer), a do sad sam imao u oba razreda proseke od 3.5. Treniram kosarku i dobar sam u tome. Uz to i sviram klavir, 3. sam godina srednje muzicke. Kolika je verovatnoca da dobijem na nekom univerzitetu punu stipendiju? Sa engleskim odlicno stojim

Da ne ulazimo sad u pitanja verovatnoće, veoma je moguće da dobijete kombinovanu stipendiju za sport i akademski uspeh, ali morate da planirate polaganje SAT ispita. Od tog ispita mnogo toga zavisi i mnogo finansijskih pitanja mo?e da bude re?eno ako se taj ispit prođe sa zadovoljavajućim rezultatom.

Savetujemo vam da sa roditeljima prisustvujete nekom od na?ih redovnih savetovanja za osnovne studije u SAD i da čujete ?ta je sve potrebno da ispune mladi sportisti kada je u pitanju studiranje u Americi. Savetovanje je besplatno, a potrebno je da se najavite barem dan ranije, jer je broj mesta ograničen.

Link to comment
Share on other sites

Da ne ulazimo sad u pitanja verovatnoće, veoma je moguće da dobijete kombinovanu stipendiju za sport i akademski uspeh, ali morate da planirate polaganje SAT ispita. Od tog ispita mnogo toga zavisi i mnogo finansijskih pitanja mo?e da bude re?eno ako se taj ispit prođe sa zadovoljavajućim rezultatom.

Savetujemo vam da sa roditeljima prisustvujete nekom od na?ih redovnih savetovanja za osnovne studije u SAD i da čujete ?ta je sve potrebno da ispune mladi sportisti kada je u pitanju studiranje u Americi. Savetovanje je besplatno, a potrebno je da se najavite barem dan ranije, jer je broj mesta ograničen.

Ja sam bio na savetovanju prosle nedelje i receno mi je da moram da stupim i kontakt sa trenerima pojedinih univerziteta

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio na savetovanju prosle nedelje i receno mi je da moram da stupim i kontakt sa trenerima pojedinih univerziteta

Pretpostavljam da ste čuli kako i gde da pretra?ujete koled?e i kako da kontaktirate trenere. O tome je na savetovanju sigurno bilo reči. Pre nego ?to stupite u kontakt sa trenerima trebalo bi da imate snimak svojih utakmica ili barem ne?to da im ponudite ako se zainteresuju za va? profil.

Ukoliko i dalje ima nedoumica oko tog procesa, javite nam se da ra?čistimo sve probleme.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da ste čuli kako i gde da pretra?ujete koled?e i kako da kontaktirate trenere. O tome je na savetovanju sigurno bilo reči. Pre nego ?to stupite u kontakt sa trenerima trebalo bi da imate snimak svojih utakmica ili barem ne?to da im ponudite ako se zainteresuju za va? profil.

Ukoliko i dalje ima nedoumica oko tog procesa, javite nam se da ra?čistimo sve probleme.

Da, receno mi je za trenere. Snimacu ovu sezonu koja pocinje i neke snimke cu uploadovati na You tube

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...