Jump to content
IAC Board

Studentske vize (vize ?F? i ?M?)


administrator

Recommended Posts

Studentske vize (vize ?F? i ?M?)

Svi podnosioci zahteva za studentsku vizu moraju da zaka?u termin za intervju. Pored dokumenata opisanih pod ?Osnovna dokumenta i fotografije?, za ovu vrstu vize moraju da se podnesu i obrazac I-20 koji je popunila i overila ?kola ili univerzitet u SAD, potpisan od strane podnosioca zahteva, pismo od ?kole, kojim se potvrđuje da je podnosilac zahteva primljen u ?kolu, dokaz da je polo?io TOEFL test (ukoliko se to zahteva), kao i dokumentaciju koja se odnosi na prethodno ?kolovanje. Ukoliko je u pitanju osoba koja već studira u SAD, neophodno je doneti i spisak polo?enih ispita novijeg datuma.

? Kliknite ovde za vi?e informacija o studentskim vizama - http://www.unitedstatesvisas.gov/studying.html

Molimo Vas da imate u vidu, da bi viza ?F? ili ?M? mogla da se izda, svaka obrazovna institucija koja je izdala obrazac I-20, mora elektronski da po?alje dokaz State Department-u da je osoba koja podnosi zahtev za vizu primljena na studije. Podaci sadr?ani u obrascu I-20, moraju da se unesu u ?SEVIS? bazu podataka State Department-a.

SEVIS je novi sistem, koji slu?i za evidenciju o studenatima i o njihovom statusu dok su u SAD. Osobe koje studiraju u SAD, moraju da plate dodatnu taksu za uno?enja njihovih podataka u SEVIS bazu podataka.

Ukoliko posedujete kreditnu kartu, uplatu mo?ete da izvr?ite direktno na internet strani SEVIS, na adresi www.fmjfee.com.

Podnosioci zahteva za studentsku vizu moraju da demonstriraju znanje engleskog jezika i da doka?u da na raspolaganju imaju dovoljno novca za studiranje u SAD. Takođe moraju da doka?u da ih za zemlju stalnog boravka ve?u čvrste veze i da nakon zavr?etka studija u SAD imaju nameru da se vrate u matičnu zemlju.

Supru?nici i deca (starosti do 21 godine, koja nisu u braku) studenata ispunjavaju uslove za vizu F2 i na intervju moraju da donesu izvod iz matične knjige venčanih i/ili rođenih, novijeg datuma. Takođe, moraju da doka?u da imaju dovoljno finansijskih sredstava da pokriju svoj boravak u SAD, kao i nameru da se vrate u matičnu zemlju.

Osobe koje nameravaju da studiraju u SAD, mogu da podnesu zahtev za vizu najvi?e 90 dana pre početka programa, ali u SAD mogu da uđu najranije 30 dana pre početka programa (imigracioni slu?benik mo?e da Vam uskrati ulazak u SAD, ukoliko vizu ?elite da iskoristite pre pomenutih 30 dana); po okončanju programa, mogu da ostanu u SAD najvi?e 60 dana.

[PREUZETO SA http://belgrade.usembassy.gov/consular/nv/...udent_ser.html]

Adaptirano u avgustu 2006. - u Srbiji jo? uvek nije moguće platiti ovu uslugu preko Western Union-a. Jedini način plaćanja je kori?ćenjem kreditne kartice.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da li je moguce na F vizu upisati srednju skolu?

Kako ide dokazivanje da imam dovoljno para za skolovanje u SAD-u?

Sta ako imam sponzora u Americi? Moram li i tada da im dokazujem da imam dovoljno love za tamo?

Koliki je iznos dovoljan da ima pokazem za boravak godinu dan u srednjoj skoli?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce na F vizu upisati srednju skolu?

Kako ide dokazivanje da imam dovoljno para za skolovanje u SAD-u?

Sta ako imam sponzora u Americi? Moram li i tada da im dokazujem da imam dovoljno love za tamo?

Koliki je iznos dovoljan da ima pokazem za boravak godinu dan u srednjoj skoli?

Hvala unaprijed!

Za srednju skolu va?i samo J viza (exchange), a F slu?i za one koji se upisuju na univerzitet ili koled?. Nemojte da vas zbunjuju slova, potrebno je samo da ka?ete koji program upisujete u SAD ili koji je razlog va?eg boravka da bi se popunjavala prava dokumentacija.

Dokazivanje o sredstvima ?kolovanja ide kroz I-20, dokument koji vam ?alje univerzitet ili ?kola. U tom dokumentu se navodi ko placa skolovanje i vi ili sponzor morate da u ambasadi predstavite potrebna dokumenta za dokazivanje posedovanja određenih sredstava. Iznos koji se navodi u tom dokumentu mora da se poka?e i ne postoji neka standardna suma koju kandidat za ?kolovanje mora da poka?e.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hi there. Since in one of the applications for a graduate program I had to state which student visa I would be applying for if admitted, I wanted to ask (since I have very little knowledge on US visas) is the visa issued for graduate studies usually the F-1 visa?

Thanx!

Upravo je to viza koja ce vam biti potrebna ako vas prime na postdiplomski program.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

dokaz da je polo?io TOEFL test (ukoliko se to zahteva), kao i dokumentaciju koja se odnosi na prethodno ?kolovanje

Podnosioci zahteva za studentsku vizu moraju da demonstriraju znanje engleskog jezika

cao, ja sam pretrazila ceo forum i nigde nisam pronasla informaciju koju mi treba tako da moram da pitam.

Dobila sam I-20 od skole i na njemu pise: This school requires English proficiency.

The student has the required English proficiency.

Da li to znaci da ne moram da saljem nikakvu dokumentaciju o TOEFL-u? A ako moram sta ona podrazumeva i kako?

Kada kazete dokumentacija o prethodnom skolovanju da li se na to odnosi i ocene iz osnovne ili samo iz srednje ili i jedno i drugo?

Hvala puno!

Link to comment
Share on other sites

cao, ja sam pretrazila ceo forum i nigde nisam pronasla informaciju koju mi treba tako da moram da pitam.

Dobila sam I-20 od skole i na njemu pise: This school requires English proficiency.

The student has the required English proficiency.

Da li to znaci da ne moram da saljem nikakvu dokumentaciju o TOEFL-u? A ako moram sta ona podrazumeva i kako?

Kada kazete dokumentacija o prethodnom skolovanju da li se na to odnosi i ocene iz osnovne ili samo iz srednje ili i jedno i drugo?

Hvala puno!

Te dve rečenice na I-20 znače da ?kola zahteva određeno znanje engleskog jezika i da student ima to znanje. Na ?koli je da tra?i TOEFL ili ne, ali to je zvaničan deo formulara kojim oni potvrđuju svoje mi?ljenje da vi imate određeni nivo znanja jezika koji će vam omogućiti da pratite nastavu bez smetnje. Dakle, ako ?kola ne tra?i TOEFL i veruje da imate dovoljno znanje, sve je u redu - naravno, ako zaista znate jezik.

Dokumentacija se uglavnom odnosi na prethodni nivo ?kolovanja, ?to retko podrazumeva osnovnu ?kolu.

Veoma je zanimljivo da vam je stigao I-20, a da niste brinuli o dokumentima i TOEFL ispitu :-)

Link to comment
Share on other sites

Te dve rečenice na I-20 znače da ?kola zahteva određeno znanje engleskog jezika i da student ima to znanje. Na ?koli je da tra?i TOEFL ili ne, ali to je zvaničan deo formulara kojim oni potvrđuju svoje mi?ljenje da vi imate određeni nivo znanja jezika koji će vam omogućiti da pratite nastavu bez smetnje. Dakle, ako ?kola ne tra?i TOEFL i veruje da imate dovoljno znanje, sve je u redu - naravno, ako zaista znate jezik.

Dokumentacija se uglavnom odnosi na prethodni nivo ?kolovanja, ?to retko podrazumeva osnovnu ?kolu.

Veoma je zanimljivo da vam je stigao I-20, a da niste brinuli o dokumentima i TOEFL ispitu :-)

Pa dokumenta su sva sredjena a radila sam TOEFL i imam 104 poena ;) kad je bese onaj seminar? 25 jel da? O dokumentima sam svakako brinula ali i sredila :) Trazila je skola TOEFL i poslati su im rezultati.

Link to comment
Share on other sites

Pa dokumenta su sva sredjena a radila sam TOEFL i imam 104 poena ;) kad je bese onaj seminar? 25 jel da? O dokumentima sam svakako brinula ali i sredila :) Trazila je skola TOEFL i poslati su im rezultati.

TOEFL je ipak poslat, nema potrebe da se salje ponovo :-)

Seminar pred odlazak je 25. juna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...