Jump to content
IAC Board

Shkolovanje u Americi


Missy

Recommended Posts

Ja sam sada druga godina srednje.Neka moja poznanica je otishla u Ameriku, da tamo zavrshi drugu godinu. Interesuje me koji test se polazhe i kada za tako neshto? :? I da li je jedini uslov znanje engleskog? Chula sam da kao njih 90 koji prodje treci krug dobija tu stipendiju, ali chisto sumnjam.. totalno sam neobaveshtena shto se toga tiche. :(

Hvala unapred!

Anja

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sada druga godina srednje.Neka moja poznanica je otishla u Ameriku, da tamo zavrshi drugu godinu. Interesuje me koji test se polazhe i kada za tako neshto? :? I da li je jedini uslov znanje engleskog? Chula sam da kao njih 90 koji prodje treci krug dobija tu stipendiju, ali chisto sumnjam.. totalno sam neobaveshtena shto se toga tiche. :(  

Hvala unapred!

Anja

To je najverovatnije program A-Smyle koji radi American Councils. U pitanju je razmena srednjoskolaca u okviru koje je odredjeni broj djaka izabran da bez ikakvih troskova pohadja drugu godinu srednje skole. Ovaj program cemo uskoro posebno najaviti na nasem sajtu i forumu, pa ako spadate u godiste koje je pokriveno konkursom, mozete se javiti. Za taj program se polazu posebni testovi, ali sve to zavisi od toga da li ispunjavate uslove koje odredjuju Amerikanci.

Pratite nas sajt za vise informacija. Ukoliko ne spadate u godista koja su trazena za program, jedini nacin da zavrsite jednu ili dve godine srednje skole u SAD je da se prijavite u nekoj od ovlascenih agencija za program razmene srednjoskolaca, ali se od vas u tom slucaju ocekuje da platite troskove skolovanja.

Link to comment
Share on other sites

ee hvala ti puno :-D a al znash mozhda kojim putem bih ja mogla da se raspitam za to :? i gde je taj American Council? A kakvi bi uslovi mogli da budu sem znanja engleskog?

Jedan od uslova je odredjeno godiste za taj program. Vise se nalazi na ovoj stranici - http://belgrade.usembassy.gov/embassy/pa/asmile.html .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...