Jump to content
IAC Board

Jaroslav Turchan - Lale


lale

Recommended Posts

Hello to all.

As you can see, my name is Jaroslav (Lale is my nickname, feel free to use it). I am from Novi Sad, but right now I am doing my masters (MBA) at HPU (Hawaii Pacific Univesrsity) in Honolulu, Hawaii. This is my first semester, and I will be here for at least two years. I also have 20% tuition waver every semester, but only if I maintain GPA of 3.0 or higher.

Elizabeth prepared me for GMAT and she was really helpfull with my application for grad school ( I woud not be here now without her help).

Feel free to ask me anything, I will do my best do reply.

Zdravo svima,

ja sam Jaroslav, Lale je moj nadimak jos od rodjenanja tako da slobodno mozete da ga koristite kad mi se obracate. Rodjen sam i odrastao u Novom Sadu, a od septembra ove godine sam redovan student na MBA programu HPU, u Honoluluu. Ovo je moj prvi semestar i bicu ovde bar dve godine 9toliko mi traju studije). Imam stipendiju 20% svakog semestra (umanjuju mi iznos skolarine za 20%), i to mogu da imam svo vreme studiranja ovde uz uslov da imam prosek 3.0 ili veci. Elizabet me je prosle godine spremala za GMAT i kasnije mi je mnogo pomogla oko prijave za fakultet i prijave za stipendiju (bez nje najverovatnije ne bih sad bio ovde). Pitajte me sta god vas interesuje, a ja cu se potruditi da odgovorim na pravi nacin i da vam pruzim informacije koje vas interesuju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovako, HPU sam odabrao jer je to jedna od retkih skola koje daju stipendije stranim studentima na postdiplomskim studijama, i to za MBA (stipendiju za MBA je prilicno tesko naci, bar iz mog iskustva). Osim toga, skola se dobro kotira, a profesori vecinom imaju master ili PhD sa jakih univerziteta. I po slednje, dopala mi se ideja da zivim na Havajima :). E da, i skolarina nije tako strasno visoka (u poredjenju sa drugim skolama koje sam gledao).

Moj GMAT rezultat je 529, nije lose ali ja licno nisam bio zadovoljan i mislim da bih mogao da imam mnogo vise kad bi opet radio GMAT. Inace, test sam radio proslog decembra u Zagrebu, computer based.

Nisam konkurisao ni na jednu drugu skolu, zbog cene aplikacije, cekao sam da vidim da li ce me HPU primiti.

Diplomirao sam na Fakultetu za Preduzetni Menadzment, BK Univerzitet, u Novom Sadu 2005 godine. Nemam nikakvo znacajno radno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Eto, kao da je juče bila ona priprema za GMAT, prva u na?em Centru, na kojoj je bio i Jaroslav.

Pre nekoliko dana odr?ana je svečanost na Havajima koja je krunisala napore mladog Novosađanina. Čestitamo Jaroslavu na diplomi i ?elimo mu sve najbolje u daljoj karijeri!

Uz njegovu dozvolu, prenosimo na ovom forumu nekoliko slika koje mo?ete naći na njegovim Facebook stranicama.

post-2-1219424619_thumb.jpg

post-2-1219424627_thumb.jpg

post-2-1219424647_thumb.jpg

post-2-1219424666_thumb.jpg

post-2-1219424678_thumb.jpg

post-2-1219424694_thumb.jpg

post-2-1219424699_thumb.jpg

post-2-1219424774_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...