Jump to content
IAC Board

stipendije za srednju skolu


marija_17

Recommended Posts

Uf, koliko ja znam, stipendije za srednju shkolu ne postoje. Ja lichno ne znam ni jednu osobu koja je dobila stipendiju za srednju shkolu u Americi. Svi koji su ishli da zavrshe 4. godinu su to odradili preko agencija, i platili su, bogami, preko $5000. Nije jeftino...

Link to comment
Share on other sites

Znaci jedino da cekam sedmicu na loto-u:DD

A sportske stipendije?Ili neka jeftinija varijanta?

Veruj mi da vrlo malo znam shto se tiche srednjih shkola. Sportske stipendije se dele za fakultete, ali ne znam za srednje shkole. Ja bih ti savetovao da, ako si zainteresovana da studirash u SAD-u, da krenesh polako da se raspitujesh o fakultetima i svim chudesima kroz koje treba da prodjesh (aplikacija, testovi itd.). Druga godina srednje je IDEALNA da se krene. A mozesh da upadnesh na njihove fakultete i sa nashom srednjoshkolskom diplomom bez problema... :)

Odlazak za srednju i planiranje studija tamo moze biti rizichan potez, jer mozesh da zavrshish sa ponudom koju ne mozesh da isfiniansirash, pa onda bi morala da se vratish nazad u Srbiju. A, ne znam kako nashe obrazovanje tretira 4. godinu srednje shkole tamo... I, plus, ako si ishla tamo sa planom da stvarno NASTAVISH studiranje, a to se ne ostvari. ispashce da si bacila $5000... Valjda sam dobro objasnio...

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da vrlo malo znam shto se tiche srednjih shkola. Sportske stipendije se dele za fakultete, ali ne znam za srednje shkole. Ja bih ti savetovao da, ako si zainteresovana da studirash u SAD-u, da krenesh polako da se raspitujesh o fakultetima i svim chudesima kroz koje treba da prodjesh (aplikacija, testovi itd.). Druga godina srednje je IDEALNA da se krene. A mozesh da upadnesh na njihove fakultete i sa nashom srednjoshkolskom diplomom bez problema... :)

Odlazak za srednju i planiranje studija tamo moze biti rizichan potez, jer mozesh da zavrshish sa ponudom koju ne mozesh da isfiniansirash, pa onda bi morala da se vratish nazad u Srbiju. A, ne znam kako nashe obrazovanje tretira 4. godinu srednje shkole tamo... I, plus, ako si ishla tamo sa planom da stvarno NASTAVISH studiranje, a to se ne ostvari. ispashce da si bacila $5000... Valjda sam dobro objasnio...

Objasnjenje je na mestu - savet bi bio da se izdrzi srednja skola ovde, da se sto bolje savlada engleski, a i da se nastavi sa sportom koji spada u NCAA sportove ( i za koje postoji finansiranje u SAD). To je najsigurniji nacin, sve ostalo je skupo i moze da bude rizicno, kako je Dule i objasnio.

Cak i ako nema sporta koji bi mogao da donese finansiranje, druga godina srednje skole je pravo vreme da se krene u pripreme, jer je tako moguc i "juris" na one mnogo dobre skole, koje traze ekstra rezultate sa SAT ispita. Tu vec imamo iskustva i znamo par srednjoskolaca koji su tako uspeli da obezbede finansiranje za dobre univerzitete u SAD.

Predlazemo da odslusate nase savetovanje za osnovne studije u SAD, na kojima se objasnjava dosta toga sto bi potencijalni kandidat trebalo da zna. Nakon toga sami pravite plan, ali mi smo tu da asistiramo i da vas navodimo na pravi put :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...