Jump to content
IAC Board

Dimitrije Jevremovic


dimitrix

Recommended Posts

Greetings Everybody!

My name is Dimitrije and I presently reside in Novi Sad. From the end of August 2007, I will be attending graduate studies at the Computer Science department of the University of Minnesota, in Minneapolis (www.umn.edu and www.cs.umn.edu). More precisely, I was admitted to the program of biomedical informatics and computational biology, which begins this Fall. I will be at disposal to those of you who still haven't started your personal research and don't know much about the process of finding your dream school, preparing for examinations and applying. I am confident that I couldn't have accomplished this without the help and assistance of Elizabeth and IAC. Therefore, follow her guidelines and attend her seminars!! ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pozdrav Svima!

Zovem se Dimitrije Jevremovic i zivim u Novom Sadu. Od kraja avgusta 2007 bicu na poslediplomskim studijama iz Computer Science-a na univerzitet u Minnesoti. (www.umn.edu i www.cs.umn.edu). Preciznije primljen sam na program biomedicinske informatike i racunarske biologije, koji pocinje ove jeseni. Stojim na raspolaganju zainteresovanim za odlazak u USA na graduate studies, a koji jos uvek nisu upoznati sa procesom odabira skole, pripreme testova i prijavljivanja. Ubedjen sam da mi je pomoc gdje Elizabeth Chung i IAC bila neprocenjiva, i savetovao bih s pocetka pohadjanje njenih seminara i radionica. :) )

Greetings Everybody!

My name is Dimitrije Jevremovic and I presently reside in Novi Sad. From the end of August 2007, I will be attending graduate studies at the Computer Science department of the University of Minnesota, in Minneapolis (www.umn.edu and www.cs.umn.edu). More precisely, I was admitted to the program of biomedical informatics and computational biology, which begins this Fall. I will be at disposal to those of you who still haven't started your personal research and don't know much about the process of finding your dream school, preparing for examinations and applying. I am confident that I couldn't have accomplished this without the help and assistance of Elizabeth and IAC. Therefore, follow her guidelines and attend her seminars!! ;) )

Pozdrav svim Novosadjanima,

Cao Dimitrije, Zovem se Adrian I dolazim iz NOVOG SADA. Diplomirao sam Pravo na fakultetu u Ns s prosekom 8.65 i trenutno sam na master studijama iz oblasti medjunarodnoih ljudskih prava. Hteo bih da na jesen 2008 nastavim svoje postdiplomske studije na University of Miami school of law. Naravno da bih ti bio veoma zahvalan kada bi mi dao savete o tome kako da nadjem stipendiju i kako sebi da olaksam ovaj proces apliciranja, koji je za mene koji prvi put ovo radi malo stran.

Nadam se da ces mi ubrzo odgovoriti i da ces me posavetovati.

[...]

Pozdrav ADRIAN/NS

Edited by administrator
removed private information from the post - please use private messaging to exchange such details in the future
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravo!

First of all, please remove your phone number and email address from the post.

I have no clue what scholarships are available for law students, and best path would be to attend seminars in IACBG which are held for prospective grad students. In addition to attending orientation seminar at IACBG, there is a very rich library of books containing information about grad schools in US. Perhaps Elizabeth could give some opinion about financial aid for foreign law students .

What about Tufts University in MA?

And why University of Miami school of law? Is it because of Florida climate, or for the reputation of the school?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zdravo!

First of all, please remove your phone number and email address from the post.

I have no clue what scholarships are available for law students, and best path would be to attend seminars in IACBG which are held for prospective grad students. In addition to attending orientation seminar at IACBG, there is a very rich library of books containing information about grad schools in US. Perhaps Elizabeth could give some opinion about financial aid for foreign law students .

What about Tufts University in MA?

And why University of Miami school of law? Is it because of Florida climate, or for the reputation of the school?

Hi guys, I have spend the past few months looking at law schools and i have to say that there is very minimal funding for law schools (columbia has some assistantships) but generally, the theory for 'professional degrees' (law, medical, dental schools) is that you'll end up making a lot of money and be able to pay off student loans. :rolleyes: kidding, but there is truth in it. i would recommend doing a lot of research on financial support for law and then apply. if you can't fiind it for law, go to phd for econ or something else and take law related classes (but then again i don't know what kind of law interests you...)

pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravo,

Ja sam Janko Ilic, ucenik 4.razreda Matematicke gimnazije iz BG. Trenutno sam u procesu prijavljivanja za studije u Americi i Elizabeth me je uputila na tebe u vezi nekih pitanja za undergraduate studije iz Computer Science. Naime, imam problem sa nalazenjem skola sa kvalitetnim programima iz Computer Science/Engineering-a koje bi posluzile kao safety ili mozda i match. Otpisao sam neke polytechnic institute kao Worcester, Rensselaer, Stevens, Rose-Hulman itd. zato sto imaju male fondove za finansijsku pomoc i zato sto bih da steknem obrazovanje iz jos neke oblasti, npr. ekonomije, tako da mi vise odgovara neki liberal arts koledz ili univerzitet. Takodje, bitno mi je da skole na koje apliciram daju kvalitetnije obrazovanje u odnosu na nase fakultete iz oblasti informatike (ETF i Racunarski). Da dam neki konkretan primer, razmisljao sam o Lehigh univerzitetu. Koliko je on cenjen? Koji od jacih liberal arts koledza (tipa Vassar, Wesleyan, Oberlin, Colby, Connecticut, Macalester...) ima dobar CS program? Hvala unapred.

Pozdrav,

Janko

Link to comment
Share on other sites

Yes, professional degree programs are indeed a challenge. However, there are a few that offer funding for international students, so it works out best for the student, if the student starts the process by looking for schools that provide funding, rather than looking for schools and then attempting to get funding. Checking with programs for external sources of funding can also be helpful. Quite frankly, this is something that EducationUSA adviser are quite good at, contacting programs to inquire about external funding sources - unfortunately, because of so many other responsibilities, we cannot do it "upon demand", and sometimes it can take quite some time for us to find the time to get on the horn, during the right time zone, and make contact. However, it is something that I have been willing to do in the past, and will work on in the future - but when I have the time and resources.

There really is an element of truth to the idea that to "make money, you have spend money', especially when it comes to professional degree programs, so you really hit the nail on the head about the financing. In fact, the MBA program at NYU is so confidient of the return on the investment that the school makes loans to students, whether domestic or international, to cover the cost of their entire education - talk about confidence on the return!

That said, some programs are very generous - it is just a matter of finding these programs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravo Diimitrije,

Zovem se Branislav Stojkovic i diplomiracu na Matematickom fakultetu u Beogradu, smer Racunarstvo i Informatika do kraja ove godine. Moj dosadasnji prosek na studijama je 8.19.

Moj GRE skor je sledeci: Q 790(92%), V 500(60%), AW 3.0. Na TOEFLU sam dobio ukupno 103 poena.

U toku sam procesa slanja aplikacija na unverzitete u US. Odabrao sam njih desetak, uglavnom u drzavama New York, Pennsylvania i Ohio. Moj prvi izbor su SUNY at Bufalo i University of Rochester(NY), University of Michigan u Ann Arboru.

Interesuje me kakve su, po tvom misljenju, moje sanse da budem primljen tamo gde sam aplicirao, s obzirom da ne znam da je neko odavde ili iz zemalja u okruzenju primljen tamo poslednjih godina na Computer Science-u?

Drugo, da li se ove godine primaju novi graduate studenti na University of Minnesota? Ukoliko bih konkurisao, da li bih dobio TA, jer naravno nisam u mogucnosti da placam skolarinu?

Unapred zahvalan,

Branislav

Link to comment
Share on other sites

Zdravo Diimitrije,

Zovem se Branislav Stojkovic i diplomiracu na Matematickom fakultetu u Beogradu, smer Racunarstvo i Informatika do kraja ove godine. Moj dosadasnji prosek na studijama je 8.19.

Moj GRE skor je sledeci: Q 790(92%), V 500(60%), AW 3.0. Na TOEFLU sam dobio ukupno 103 poena.

U toku sam procesa slanja aplikacija na unverzitete u US. Odabrao sam njih desetak, uglavnom u drzavama New York, Pennsylvania i Ohio. Moj prvi izbor su SUNY at Bufalo i University of Rochester(NY), University of Michigan u Ann Arboru.

Interesuje me kakve su, po tvom misljenju, moje sanse da budem primljen tamo gde sam aplicirao, s obzirom da ne znam da je neko odavde ili iz zemalja u okruzenju primljen tamo poslednjih godina na Computer Science-u?

Drugo, da li se ove godine primaju novi graduate studenti na University of Minnesota? Ukoliko bih konkurisao, da li bih dobio TA, jer naravno nisam u mogucnosti da placam skolarinu?

Unapred zahvalan,

Branislav

Zdravo Branislave,

Od skola koje si mi pomenuo najcenjenija za graduate studije je University of Michigan in Ann Arbor. OK ti je GRE score, ali si mozda mogao dobiti i vise za AW na GRE-u. Svakako da bi ti portfolio bio jaci sa nesto vecim procentima na GRE General, i pride GRE Subject. Moj GRE General je bio 790% math, 570% Verbal i 4.5 AW. TOEFL 113.

Univerzitet u Minnesoti daje TA studentima prve godine. Ja sam prosao odlicno, obzirom da sam na fellowshipu i da radim istrazivanje na projektu koji ce biti deo moje teze. Naravno,oni ce na sajtu reci da imaju ogranicene resurse, ali ipak se na kraju ispostavi da ima odredjen broj TA paketa. Mislim da je rok za slanje prijava na Univeriztet u Minesoti 15. decembar.

Druga stvar. Koliko imas godina? Ja sam ovde dosao sa 26 godina, 2 godine posle diplomiranja i 2 godine magistarskih studija (koje nisam odbranio, ali sam polagao ispite, slusao, napisao rad). Mozda, ako bi sacekao godinu dana, ojacao profil, ponovo polagao GRE General i GRE Subject, napisao rad sa nekim profesorom ili radio godinu dana u nekoj firmi, imao bi bogatiju biografiju.

Da li imas neki rad napisan i objavljen? Da li te zanima neka oblast posebno i koja. Reci mi pa ti mozda mogu reci koje su skole dobre.

Moje misljenje, a i to se potvrdilo u par navrata, je da nije presudno da se prijavis na poslediplomske studije u Americi sto ranije, jer oni pre svega traze zanimljive kandidate i one koje ce sto bolje doprineti istrazivanju na fakultetima i pri tom godine nemaju mnogo uticaja, kao to sta si radio pre dolaska u Ameriku. Znaci, ucini svoju biografiju sto zanimljivijom, bez izmisljanja i fabrikovanja, naravno.

I poslednja stvar, stipendija ima jako malo ili gotovo uospte nema, ako konkurises za magistarske a ne i za doktorske studije.

I za kraj, univerzitet u Minnesoti je odlicna skola i graduate studenti se primaju svake godine. Koja god oblast da te zanima, postoji dobar faculty za to. Posalji prijavu najkasnije do 15. januara, Mislim da je to rok. www.cs.umn.edu

Pitaj sta te jos zanima.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

Ja sam Janko Ilic, ucenik 4.razreda Matematicke gimnazije iz BG. Trenutno sam u procesu prijavljivanja za studije u Americi i Elizabeth me je uputila na tebe u vezi nekih pitanja za undergraduate studije iz Computer Science. Naime, imam problem sa nalazenjem skola sa kvalitetnim programima iz Computer Science/Engineering-a koje bi posluzile kao safety ili mozda i match. Otpisao sam neke polytechnic institute kao Worcester, Rensselaer, Stevens, Rose-Hulman itd. zato sto imaju male fondove za finansijsku pomoc i zato sto bih da steknem obrazovanje iz jos neke oblasti, npr. ekonomije, tako da mi vise odgovara neki liberal arts koledz ili univerzitet. Takodje, bitno mi je da skole na koje apliciram daju kvalitetnije obrazovanje u odnosu na nase fakultete iz oblasti informatike (ETF i Racunarski). Da dam neki konkretan primer, razmisljao sam o Lehigh univerzitetu. Koliko je on cenjen? Koji od jacih liberal arts koledza (tipa Vassar, Wesleyan, Oberlin, Colby, Connecticut, Macalester...) ima dobar CS program? Hvala unapred.

Pozdrav,

Janko

Zdravo Janko,

Ja ne znam koje skole u USA daju stipendije stranim studentima za osnovne studije. Pretpostavljam da privatni fakulteti koji su medju prvih 10-20 imaju skolarina za strane studente, ali verovatno mali broj i samo izuzetnima koji imaju rezultate van granica svoje zemlje. Najcesce je to neka naucna olimpijada srednjoskolaca i slicno. Zasto ne pronadjes neke bivse djake MG-a posto znam da su pojedni ranijih godina bili primljeni na osnovne studije ? Jedini nacin je da pogledas u godisnjim knjigama Petersons-a u IACBG i vidis da li neki univerzitet nudi financial package. LeHigh ne znam koliko je cenjen, bar za graduate studije ne nalazi se ni medju prvih 100. Znanje matematike koje bi dobio na osnovnim studijama, a jako je bitno za dalje graduate studije pa i sire, je jos uvek bolje kod nas nego u USA. Al opet, to je samo moje trenutno misljenje, i mozda gresim. Od skola koje si pomenuo, Rensselaer je odlican insitutur, bar prema sumnjivim rang listama, za razliku od preostala 4. Ajde pogledaj jos po netu, pa ako imas pitanja pisi, pa cemo videti da umem da odgovorim.

Na koji Macalaster mislis? Na ovaj u Minneapolisu, kod mene?

Link to comment
Share on other sites

Dimitrije - on another topic - will you be here for the holidays? We are planning a reception to honor Serbian students that are currently studying in the US - any student studying in the US is eligible and we hope to continue to create a network of Serbian students that share the common factor of their US educational experience. If you are going to be home for the holidays or you have any Serbian friends studying in the US who will be home, all we ask is for an e-mail to:

office@iacbg.org

Subject: Reception

Text: The dates the student will be in Serbia

We are trying to find a date that is best for the largest number of students. Also we will be holding the yearly round table discussion where students already studying in the USA share their experiences with this year's propective applicants. Naturally we are recruiting for that as well :closedeyes:

However, if you are going to be here, we would be delighted to have you on our guest list for the reception and feel free to pass this on to other Serbian students of US colleges and universities.

Elz

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

Sto se tice nasih studija problem je sto na PMF-u se uci dosta matematike koja kasnije i ne koristi mnogo, i sto dobar deo kadra zavrsi u prosveti. Sto se tice ETF-a, on prolazi kroz turbulencije vezane za Bolonju, a i nije kao u svojim slavnim danima. Ovakve ocene sam dobio od profesora - bivsih studenata ovih fakulteta i sadasnjih studenata, ja nemam bas mnogo iskustva sa nasim fakultetima sem prica drugih i uvida u programe (kao i svaki srednjoskolac). RAF je za sada se cini OK, mada ono sto me najvise interesuje kod studija u SAD je mogucnost obrazovanja iz vise oblasti sto daje vise mogucnosti za postdiplomske studije (plus prirodno veca prohodnost za studente sa SAD univerziteta). Mene bi vise zanimale kasnije profesionalne postdiplomske studije (mozda MBA), za koje mi se cini da nisu toliko dostupne za studente iz inostranstva.

U vezi stipendija sam se informisao opsirno, i iz nekoliko primera ljudi koji su vec tamo otisli znam da nisu potrebne bas medjunarodne olimpijade (mada imam i nagrade sa najvisih rangova domacih takmicenja i medjunarodnih takmicenja poput Turnira gradova iz matematike). Ono sto mi je jedina nedoumica je koliko su ti programi zapravo kvalitetni: kakva je prohodnost na dalje studije, kakvo znanje donose ti studenti na kasnije skolovanje, itd.

Za Macalester, mislio sam na taj - sto se tice stipendija su OK, i postizu solidne rezultate na ACM takmicenjima, program im je dovoljno opsiran. Da li mozda znas nesto vise od toga? Lehigh sam otpisao, a Rensselaer sam jos ranije zato sto daju malo stipendija za strance. Sada sam manje-vise zakljucio listu, pa onda jedino ako nesto znas o nekima za koje nemam sigurne informacije: Carleton, Middlebury, Oberlin, Grinnell i neki koji mi sluze kao rezerve (ako neki ipak iskljucim): Vassar, Colgate, Haverford i Williams.

Hvala sto si mi odgovorio i pozdravljam te do sledeceg puta.

Janko

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

Sto se tice nasih studija problem je sto na PMF-u se uci dosta matematike koja kasnije i ne koristi mnogo, i sto dobar deo kadra zavrsi u prosveti. Sto se tice ETF-a, on prolazi kroz turbulencije vezane za Bolonju, a i nije kao u svojim slavnim danima. Ovakve ocene sam dobio od profesora - bivsih studenata ovih fakulteta i sadasnjih studenata, ja nemam bas mnogo iskustva sa nasim fakultetima sem prica drugih i uvida u programe (kao i svaki srednjoskolac). RAF je za sada se cini OK, mada ono sto me najvise interesuje kod studija u SAD je mogucnost obrazovanja iz vise oblasti sto daje vise mogucnosti za postdiplomske studije (plus prirodno veca prohodnost za studente sa SAD univerziteta). Mene bi vise zanimale kasnije profesionalne postdiplomske studije (mozda MBA), za koje mi se cini da nisu toliko dostupne za studente iz inostranstva.

U vezi stipendija sam se informisao opsirno, i iz nekoliko primera ljudi koji su vec tamo otisli znam da nisu potrebne bas medjunarodne olimpijade (mada imam i nagrade sa najvisih rangova domacih takmicenja i medjunarodnih takmicenja poput Turnira gradova iz matematike). Ono sto mi je jedina nedoumica je koliko su ti programi zapravo kvalitetni: kakva je prohodnost na dalje studije, kakvo znanje donose ti studenti na kasnije skolovanje, itd.

Za Macalester, mislio sam na taj - sto se tice stipendija su OK, i postizu solidne rezultate na ACM takmicenjima, program im je dovoljno opsiran. Da li mozda znas nesto vise od toga? Lehigh sam otpisao, a Rensselaer sam jos ranije zato sto daju malo stipendija za strance. Sada sam manje-vise zakljucio listu, pa onda jedino ako nesto znas o nekima za koje nemam sigurne informacije: Carleton, Middlebury, Oberlin, Grinnell i neki koji mi sluze kao rezerve (ako neki ipak iskljucim): Vassar, Colgate, Haverford i Williams.

Hvala sto si mi odgovorio i pozdravljam te do sledeceg puta.

Janko

Macalaster je najstariji univerzitet u Twin Citiju. Mislim da ako bi uspeo da dodjes ovde i dobijes stipendiju, ne bi se pokajao. Ali je opet mnogo manji od University of Minnesota, koji je zaista drzava u drzavi i research-oriented. Navodno, obrazovanje u Minesoti je na mnogo kvalitetnijem nivou u odnosu na ostale drzave u USA. Pogledaj Brown University, mislim da su imali nesto za osnovne studije u vidu finansijske pomoci. I University of Connecticut. Ne znam koliko je dobra ideja da dodjes posto poto na neki anoniman liberal arts college (nebitno da li je privatni). Nemoj me opet drzati za rec, posto me pitas o kvalitetu osnovnih studija, i kasnijoj prohodnosti o cemu bas ne znam puno. Ovde ces svakako uciti i raditi vise nego u Srbiji. Atmosfera na kampusu je izuzetno radna i "streberska", kako medju graduate tako i medju undergraduate studentima, u odnosu na otpadanje na kakvo smo navikli u Srbiji. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Macalaster je najstariji univerzitet u Twin Citiju. Mislim da ako bi uspeo da dodjes ovde i dobijes stipendiju, ne bi se pokajao. Ali je opet mnogo manji od University of Minnesota, koji je zaista drzava u drzavi i research-oriented. Navodno, obrazovanje u Minesoti je na mnogo kvalitetnijem nivou u odnosu na ostale drzave u USA. Pogledaj Brown University, mislim da su imali nesto za osnovne studije u vidu finansijske pomoci. I University of Connecticut. Ne znam koliko je dobra ideja da dodjes posto poto na neki anoniman liberal arts college (nebitno da li je privatni). Nemoj me opet drzati za rec, posto me pitas o kvalitetu osnovnih studija, i kasnijoj prohodnosti o cemu bas ne znam puno. Ovde ces svakako uciti i raditi vise nego u Srbiji. Atmosfera na kampusu je izuzetno radna i "streberska", kako medju graduate tako i medju undergraduate studentima, u odnosu na otpadanje na kakvo smo navikli u Srbiji. :closedeyes:

Hvala na odgovoru. Ovo za Minesotu nisam znao, mada apliciram na Carleton (Northfield, 50-ak km juzno od Mineapolisa) koji je jedan od top 5 liberal arts koledza. U svakom slucaju ne apliciram na anonimne (mada u Americi malo koji je opste poznat - svi se upoznaju sa tim tek kada upisuju undergraduate studije, jedino su veliki univerziteti kao drzavni i najpoznatiji privatni poznati). Sa drzavnim je problem jer je stipendiju za undergraduate moguce dobiti samo ako si sportista ili osvajac zlatnih medalja po olimpijadama. Need-based pomoci nema za strance. Brown je privatan i imaju solidne izvore finansijske pomoci za strance, pa apliciram i tamo, mada je tu potrebno i dosta srece, jer je konkurencija ogromna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...