Jump to content
IAC Board

JUILLIARD


sofija

Recommended Posts

htela bih da pitam sta je sve potrebno za ovaj koledz ako je u pitanju odsek za Ples,da li je sve zasnovano na baletu ili se uzimaju u obzir i druge plesne discipline,da li se moze upisati posle obicne gimnazije,koji jos testovi pored ovih uobicajnih moraju da se polazu?!I volela bih da znam ima li ljudi iz srbije koji su ovo upisali,mishljenje o Juilliardu... THANKS

Link to comment
Share on other sites

njihov sajt gde mozhesh neopisivo mnogo da saznash: www.julliard.edu

za upis ti treba toefl ako ti engleski nije prvi jezik CHAK iako si uchila u shkoli gde je predavanje na engleskom ili imash drzhavljanstvo

postoji i audicija koja se odrzhava na samom fakultetu ili odredjenim gradovima gde imaju predstavnistvo... ostali procesi su isti kao i kod bilo koje shkole u americi. najbolje vidi na sajtu, dosta je opshirno..

shkola nije bazirana samo na baletu, ima tu i modernog plesa, jazz, tap i slichno... deluje prilichno zanimljivo a ima i opcija gde se dobija diploma bachelor of fine arts i za to se uzima odredjen broj chasova iz oblasti liberal arts and sciences (vrlo shiroko obrazovanje od biologije do jezika i vechinom mozhe da se bira predmet.. :) ja studiram na liberal arts and sciences fakultetu i odushevljena sam :))

ono shto je za julliard karakteristichno je da se vechinom zahteva da se sve 4 godine zhivi kod njih...

ja sam o julliard chula samo pozitivno..

iskreno mislim da je shto se mene tiche, studiranje u americi jedna od najpozitivnih stvari koje sam uspela da postignem.. zato, ako se interesujesh o tome, procheshljaj njihov sajt, akademski centar je uvek tu da pomogne i vidi mozhda nadjesh nekog ko je bio tamo i mozhe josh vishe informacija da ti da.

srechno! :) i nadam se da sam bila od pomochi

ivana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...