Jump to content
IAC Board

Da li univerziteti imaju uvid u broj puta koji je aplikant radio toefl?


dearxavier

Recommended Posts

Radio sam ga dva puta, mozda cu i treci. Video sam u online aplikacijama neki univerziteti imaju polje za broj puta koliko je radjen TOEFL. Da li to znaci da oni nemaju uvid u to? :) Mogu da ih pitam, ne pod svojim imenom naravno pa mrzi me da pravim fake email account, lakse je ovde pitati :)

Kod tih online aplikacija bi trebalo biti iskren. Verujem da zvuci cudno, ali je tako najbolje. Nedostatak iskrenosti prema institucijama na kojima ce ostatak studiranja biti obavljen moze vam se u buducnosti obiti o glavu i imati negativne posledice.

U pravilniku za toefl na sajtu www.toefl.org pise da 'rezultati ne mogu biti poslati na institucije bez izricitog odobrenja kandidata'. Mora se ipak proveriti sa samim ETS-om oko politike slanja rezultata, tj. mora se potvrditi da oni prilikom slanja salju samo taj rezultat, a ne celokupni profil polaganja u protekle dve godine (koliko vaze rezultati). Prema dostupnim pravilima za polaganje, zvuci kao da se rezultati salju posebno, a ne svi dostupni zajedno, ali bi ipak bilo dobro proveriti sa ETS-om pre toga.

SAT je jedan od testova koji je vazio za problematicne sa te strane - ako ste vise puta polagali, koledzi ce dobiti celu istoriju i na osnovu toga proceniti da li ste materijal za njih. Od marta ove godine vazi novo pravilo da ce kandidati moci da izaberu da posalju samo jedan odredjeni rezultat, ali se neki koledzi i univerziteti bune protiv takvog pravila i pre nego sto je pocela primena i najavljuju da nece priznati takve poteze, tj. da ce traziti celokupnu istoriju polaganja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

imam ja jedno pitanje. polagala sam toefl i tada nisam narucila da se rezultati salju nekoj instotuciji. za sledece polaganje sam narucila slanje rezultata instituciji koja me zanima. interesuje me ukoliko ovog puta uradim gore nego predhodnog koji rezultati se salju? hvala unapred :unsure:

Link to comment
Share on other sites

imam ja jedno pitanje. polagala sam toefl i tada nisam narucila da se rezultati salju nekoj instotuciji. za sledece polaganje sam narucila slanje rezultata instituciji koja me zanima. interesuje me ukoliko ovog puta uradim gore nego predhodnog koji rezultati se salju? hvala unapred :unsure:

Salju se rezultati koje ste striktno narucili, jer sistem nece obracati paznju na bolje ili gore rezultate. Ukoliko vidite da su prethodni rezultati bolji, posaljite i njih, kako bi vasa institucija imala uvid u njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...