Jump to content
IAC Board

testovi za pripremanje TOEFL-a


kragujevac

Recommended Posts

jel zna neko neki online test ili ne mora biti on line da bude sto slicniji toefl-u...

vec dva dana se zezam sa http://www.english-test.net/toefl/vocabula.../008/index.html

nije ni malo lak...pun je nekih prideva i reci koje nisam cuo u zivotu...

za sad je najbolja online varijanta ispita ona zvanicna - na sajtu www.toefl.org imate vise detalja o tome.

web je pun ispita koji su slicni toefl-u, ali to moze mnoge kandidate da prevari u pripremi. Najbolja varijanta je uvek ici na zvanicne pripreme, pa makar i kostale. One nezvanicne varijante uvek mogu da vas prevare da spremate ono sto, u stvari, mozda i ne bi trebalo da spremate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
za sad je najbolja online varijanta ispita ona zvanicna - na sajtu www.toefl.org imate vise detalja o tome.

web je pun ispita koji su slicni toefl-u, ali to moze mnoge kandidate da prevari u pripremi. Najbolja varijanta je uvek ici na zvanicne pripreme, pa makar i kostale. One nezvanicne varijante uvek mogu da vas prevare da spremate ono sto, u stvari, mozda i ne bi trebalo da spremate.

ja sam čula da pripreme nemaju previ?e smisla, ako čovjek ne zna dobro engleski i da se mnoga ispitna rje?enja mogu naći i na internetu. ?ta je na kraju istina? B)
Link to comment
Share on other sites

ja sam čula da pripreme nemaju previ?e smisla, ako čovjek ne zna dobro engleski i da se mnoga ispitna rje?enja mogu naći i na internetu. ?ta je na kraju istina? B)

Ako čovek ne zna engleski previ?e dobro, moraće da ga nauči, jer je veći deo ispita upravo napravljen tako da tra?i razumevanje jezika. Ispit vi?e nema taj oblik da se mogu naučiti tipična pitanja, već su uglavnom vezana za va?e razumevanje pročitanog/odslu?anog materijala. Na Internetu se mogu naći ve?banja za staru verziju koja je bila mnogo lak?a sa te strane.

Čak i ako nađete ne?to od novog materijala za ve?banje, neće vam mnogo koristiti jer će na ispitu biti drugačiji tekstovi koji će od vas tra?iti da odgovorite na pitanja o tom samom tekstu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jel zna neko neki online test ili ne mora biti on line da bude sto slicniji toefl-u...

vec dva dana se zezam sa http://www.english-test.net/toefl/vocabula.../008/index.html

nije ni malo lak...pun je nekih prideva i reci koje nisam cuo u zivotu...

eto, sad sam i ja ovo pogledala. to su testovi iz kojih se mora znati ba? super engleski. mora se znati većina riječi. mogu bubnuti bilo koju. ne ku?im otkud da ja učim za to. naučiti čitav rječnik napamet?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...