Jump to content
IAC Board

Potrebne informacije


velvetgirl

Recommended Posts

Pozdrav svima,

slucajno sam naisla na ovaj sajt pa bih zelela da se raspitam o par stvari, ako neko moze da mi pomogne bila bih zahvalna.

Student sam trece godine engleskog jezika i knjizevnosti u Novom Sadu, ranije sam dosta slusala o Toefl-u ali niko nije znao nista konkretno da mi kaze kao ni to gde se tacno moze polagati (bilo je govora o Budimpesti kao najblizoj lokaciji), pa me zanima da li se ispit moze polagati u Novom Sadu, da li je neophodno ici na casove pripreme ili se moze spremati i kod kuce, iz cega se sve ispit sastoji i gde se Toefl kao ispit priznaje u svetu.

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

slucajno sam naisla na ovaj sajt pa bih zelela da se raspitam o par stvari, ako neko moze da mi pomogne bila bih zahvalna.

Student sam trece godine engleskog jezika i knjizevnosti u Novom Sadu, ranije sam dosta slusala o Toefl-u ali niko nije znao nista konkretno da mi kaze kao ni to gde se tacno moze polagati (bilo je govora o Budimpesti kao najblizoj lokaciji), pa me zanima da li se ispit moze polagati u Novom Sadu, da li je neophodno ici na casove pripreme ili se moze spremati i kod kuce, iz cega se sve ispit sastoji i gde se Toefl kao ispit priznaje u svetu.

Hvala unapred!

TOEFL ne bi trebalo da bude problem za nekoga ko studira engleski. Polaganje je moguće u Beogradu, Subotici i Ni?u, nekoliko puta mesečno. Prijave i plaćanje vr?e se preko Internet sajta www.toefl.org, a tamo su dostupne i informacije o ispitu. Na na?em sajtu nalazi se obja?njenje o tome ?ta je TOEFL (http://www.iacbg.org/.res/File/TOEFL0309.pdf ), a mo?e se naći i uputstvo za prijavu ispita (http://www.iacbg.org/.res/File/toefluputstvo.pdf )

?to se tiče priznavanja, univerziteti u SAD i u dobrom delu sveta ga tra?e od studenata kao meru provere poznavanja engleskog jezika.

Priprema nije obavezna, ali je za mnoge kandidate po?eljna. Od samih kandidata i njihovog znanja i mogućnosti zavisi da li je najbolja priprema u nekoj ?koli ili samostalno učenje. Mi nudimo mogućnost besplatne provere znanja i procenu va?ih mogućnosti, ali bi za to bilo potrebno da dođete u na?e prostorije... Sada je već moguće kupiti i knjige za pripremu, tako da je mnogo lak?e i da vidite kako izgleda sam ispit.

Link to comment
Share on other sites

TOEFL ne bi trebalo da bude problem za nekoga ko studira engleski. Polaganje je moguće u Beogradu, Subotici i Nišu, nekoliko puta mesečno. Prijave i plaćanje vrše se preko Internet sajta www.toefl.org, a tamo su dostupne i informacije o ispitu. Na našem sajtu nalazi se objašnjenje o tome šta je TOEFL (http://www.iacbg.org/.res/File/TOEFL0309.pdf ), a može se naći i uputstvo za prijavu ispita (http://www.iacbg.org/.res/File/toefluputstvo.pdf )

Što se tiče priznavanja, univerziteti u SAD i u dobrom delu sveta ga traže od studenata kao meru provere poznavanja engleskog jezika.

Priprema nije obavezna, ali je za mnoge kandidate poželjna. Od samih kandidata i njihovog znanja i mogućnosti zavisi da li je najbolja priprema u nekoj školi ili samostalno učenje. Mi nudimo mogućnost besplatne provere znanja i procenu vaših mogućnosti, ali bi za to bilo potrebno da dođete u naše prostorije... Sada je već moguće kupiti i knjige za pripremu, tako da je mnogo lakše i da vidite kako izgleda sam ispit.

Hvala puno na odgovoru.

p.s.Da li je istina da se ovaj ispit mora obnavljati svake godine?

Zaboravila sam da napomenem da bi sledece godine trebalo da radim 3 meseca u Engleskoj, koliko mi ovakav tip testa moze pomoci u tome i da li je Toefl ustvari pravi ispit za mene ili je preporucljivo da polazem neki drugi?

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru.

p.s.Da li je istina da se ovaj ispit mora obnavljati svake godine?

Zaboravila sam da napomenem da bi sledece godine trebalo da radim 3 meseca u Engleskoj, koliko mi ovakav tip testa moze pomoci u tome i da li je Toefl ustvari pravi ispit za mene ili je preporucljivo da polazem neki drugi?

Test va?i dve godine.

Ne znamo kakva je tačno situacija, ali bi trebalo da imate dovoljno znanja da se snađete u Engleskoj dok radite i bez testa. Bez detaljnijeg obja?njenja ne mo?emo da ka?emo ni da li bilo koji test mo?e da vam pomogne. TOEFL se uglavnom radi pred odlazak na studije u SAD ili u Evropu, ali sve u zavisnosti od toga ?ta institucije tra?e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...