Jump to content
IAC Board

Dusan Vuksanovic - Dule


Dule

Recommended Posts

Hey guys, how are you all?

My name is Dusan Vuksanovic and I am a freshman student at Green Mountain College in Poultney, Vermont. My major is psychology at the moment, but I'm probably going to double it with communications later on. People at the International Academic Center helped me a lot through the processes of admission application, SAT preparation and they were a great moral support in addition!!! I definitely wouldn't be here if there weren't for you guys!!!

I got to tell you, the USA is a pretty good and fun place to be if you want to:

1) study and get appreciated for things you do in classroom;

2) compare and contrast Serbian culture to American (and, there's a LOT to compare, believe me);

3) improve your English (cuz the schools are gonna make you read and read, and then write and write)...

If you need any help concerning the admission's process or SAT or general college lifestyle (though I have to mention that my college is a bit atypical, cuz it's a bit small), feel free to ask me.

Moje ime je Dusan Vuksanovic i brucosh sam na Green Mountain koledzu u Poultney-u, Vermont. Trenutno studiram psihologiju, ali cu verovatno paraleno studirati i komunikacije kasnije. Ljudi u Akademskom centru su mi puno pomogli oko aplikacije i SAT priprema, a bili su mi takodje i moralna podrshka. Verovatno ne bih bio ovde da nije bilo njih!!!

Amerka je prilichno dobro mesto ako zelite da:

1) uchite i budete cenjeni za svoj rad i znanje u uchionici;

2) poredite srpsku i americhku kulturu (ima puuuuno toga da se poredi, verujte mi);

3) usavrshite engleski (jer profani ce da vas muche sa chitanjem, a posle cete i da pishete eseje na osnovu prochitanog).

Ako vam treba neka pomoc ili imate neka pitanja u vezi aplikacije za fakultete, SAT ili uopshteno studentski zivot u SAD-u (mada moram da napomenem da je moj koledz specifichan, jer ima malo studenata (oko 700)), slobodno me kontaktirajte.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Hey guys, how are you all?

My name is Dusan Vuksanovic and I am a freshman student at Green Mountain College in Poultney, Vermont. My major is psychology at the moment, but I'm probably going to double it with communications later on. People at the International Academic Center helped me a lot through the processes of admission application, SAT preparation and they were a great moral support in addition!!! I definitely wouldn't be here if there weren't for you guys!!!

I got to tell you, the USA is a pretty good and fun place to be if you want to:

1) study and get appreciated for things you do in classroom;

2) compare and contrast Serbian culture to American (and, there's a LOT to compare, believe me);

3) improve your English (cuz the schools are gonna make you read and read, and then write and write)...

If you need any help concerning the admission's process or SAT or general college lifestyle (though I have to mention that my college is a bit atypical, cuz it's a bit small), feel free to ask me.

Moje ime je Dusan Vuksanovic i brucosh sam na Green Mountain koledzu u Poultney-u, Vermont. Trenutno studiram psihologiju, ali cu verovatno paraleno studirati i komunikacije kasnije. Ljudi u Akademskom centru su mi puno pomogli oko aplikacije i SAT priprema, a bili su mi takodje i moralna podrshka. Verovatno ne bih bio ovde da nije bilo njih!!!

Amerka je prilichno dobro mesto ako zelite da:

1) uchite i budete cenjeni za svoj rad i znanje u uchionici;

2) poredite srpsku i americhku kulturu (ima puuuuno toga da se poredi, verujte mi);

3) usavrshite engleski (jer profani ce da vas muche sa chitanjem, a posle cete i da pishete eseje na osnovu prochitanog).

Ako vam treba neka pomoc ili imate neka pitanja u vezi aplikacije za fakultete, SAT ili uopshteno studentski zivot u SAD-u (mada moram da napomenem da je moj koledz specifichan, jer ima malo studenata (oko 700)), slobodno me kontaktirajte.

Hey Dule, I just read your profile, are you still in Vermont?? I was there in Brattleboro for a year, I went to SIT for my Masters. I'll be going back this summer to get my thesis done. I love Vermont! So much different then Florida. And I'm sure they helped you b/c education up north is very different then down south. Nonetheless, get in touch with me aleksn81@yahoo.com, we should get in touch this summer. I go often back to Bratt but right now I'm sory of stuck here until June. Sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

Cao Dule,

Evo i ja se spremam za osnovne studije ali na Floridi. Trenutno spremam SAT i nije uopste naivno, barem se meni tako cini. Najvise me zanima kakvi su ti utisci oko samih studija zato sto se dosta razlikuje nego kod nas. I jos jedna stvar, pisi ako imas nekakvu informaciju oko stipendija. To mi je najveca briga. Ja planiram da dodjem negde krajem jula, pocetkom avgusta, pa mozemo i da se vidimo.

Hvala puno.

Marijana

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Cao Dule,

Moje ime je Danko i jako sam zainteresovan za tvoj college, GMC.

Zanima me kako se tebi do sada svidela skola, kakav je kriterijum za primanje stranih studenata, koliko je vazan tvoj akademski uspeh iz srednje skole, i sta se najvise ceni kad se dodeljuju stipendije za strane studente, s obzirom da SAT testovi nisu obavezni?

Puno hvala,

Danko

Link to comment
Share on other sites

Idemo prvo redom:

1) Kako se tebi do sada svidela skola?

U akademskom smislu, OBOZAVAM ovu shkolu! Profesori su sjajni, i uvek izlaze u susret; naravno, pod uslovom da ne pravish gluposti. Ako si zainteresovan da radish neki samostalni projekat, mozesh da organizujesh sa profom u okviru njegovog chasa (zavisi od oblasti, i od profesora) da pravish projekat, i da za to dobijesh ocenu. Recimo, ja sam ovog semestra pisao esej od 7,000 rechi za chas koji se zove "Intro to Mass Communication" umesto da pishem dva eseja od 1,200 rechi! Za nedelju dana imam prezentaciju pred celom shkolom o tome shta sam radio i o rezultatima istrazivanja!

Chasovi su opushteni, i kreativni. Dodushe, neki bash i nisu, ali Boze moj, takvih ima svuda. Od 14 kurseva koliko sam dosad imao, mozda 4 mi se nisu dopala, ali nije bilo toliko strashno da se besim od muke... :rolleyes::) Na chasovima imash pravo da izrazish svoje mishljenje, i tretiraju te kao pojedinca, a ne kao broj, jer vas na chasovima nema vishe od 25!

U socijalnom smislu, imaj u vidu da je grad VRLO MALI!!! I, kad to kazem, to najozbiljnije i mislim!!! Postoji samo jedna velika ulica, koja ima oko 300 metara, i to je to! Za najblizu diskoteku ti treba pola sata voznje kolima, a chak ni tu ne preporuchujem, jer tuche su chest pojam tamo! Za neki pristojni nocni klub ti treba oko sat i po voznje! Najveci deo aktivnosti se odvija na samom kampusu. Trenutno ima oko 820 studenata, i vrlo brzo pohvatash lica, jer iste ljude vidjash svaki dan! Meni je bilo vrlo teshko da se naviknem na sredinu i na ljude, jer ja mrzim da gledam ista lica svaki dan, i da se svima javljam po 5 puta dnevno! Ali, sada posle godinu dana, vec mi je javljanje postala rutina.

Sve u svemu - akademski je fenomenalno, a socijalno moze bolje! Mada, sve zavisi od tebe, kakva si osoba, i kakvo ti okruzenje najbolje prija.

2) Kakav je kriterijum za primanje stranih studenata? (sledeca dva pitanja, koliko je vazan tvoj akademski uspeh iz srednje skole, i sta se najvise ceni kad se dodeljuju stipendije za strane studente, s obzirom da SAT testovi nisu obavezni?, cu ukljuchiti u ovaj deo)

Recicu ti da je moja shkola trenutno VRLO zainteresovana da poboljsha "diversity" na fakultetu, i da je vishe nego zeljna da ima shto vishe stranih studenata! Nazalost, ne znam koliko novca su odvojili za taj projekat ili koliko su spremni da odvoje!

Odmah cu ti reci da se SVE gleda, ali da budem apsolutno iskren sa tobom, ne znam shta najvishe cene. Imao sam priliku da bacim pogled proshle godine na listu studenata koji su trebali da prime jednu od stipendija, i profa koji je bio u komitetu je imao i prosek studenata, i vannastavne aktivnosti, i rezultate testova, i kvalitet prijemnih eseja, ama bash sve, sazeto na malom parchetu papira!!! Tako da te SAMO prosek iz shkole, ili SAMO odlichne vannastavne aktivnosti nece staviti u poziciju da budesh najbolji kandidat, ali ce dobar rezultat iz tih oblasti svakako ostaviti odlichan utisak!

E, a kad sam pomenuo SAT, ja bih ti savetovao da ga polazesh! Istina, SAT nije obavezan za GMC, ali je jako POZELJAN! SAT rezultat je jedna od mernih jedinica kvaliteta ovde, i, ako ti je rezultat u vrhu za americhke studente, svakako cesh ostaviti dobar utisak na komitet za dodeljivanje stipendija!

Verujem da bi ovi odgovori trebalo da zadovolje tvoja pitanja. Ako zelish da pitash josh neshto, slobodno postavi pitanje, i potrudicu se da odgovorim najbolje shto mogu.

Pozdrav,

Dule

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...