Jump to content
IAC Board

U vezi odabira univerziteta


Recommended Posts

Nalazim se u velikoj dilemi, jer sam, nakon vise od 1.5 dana pretrazivanja, uspela da pronadjem samo jedan relevantan Univerzitet koji sprovodi istrazivanja na temu koja mene interesuje.

Posto sam svesna da je veliki rizik aplicirati na samo jedan univerzitet, cini mi se da cu morati da malo modifikujem polje interesovanja na nesto sto me i ne zanima bas toliko, ali je, barem, u istoj oblasti.

Pa, sam htela da vas pitam da li bi to bilo, mozda, malo licemerno? Da li ste imali vec slicnih iskustava sa studentima sa ovim problemom?

Zanimljivosti radi, evo, bas sam danas gledala neku seriju na tv, i devojka je aplicirala na 10 univerziteta i to, pola na Law School, a pola na Medical!? Meni je to delovalo jako licemerno. Znaci, idem na bilo koji univerzitet koji ce da mi plati? Nije mi ovo bas jasno. A, opet, imati samo jedan izbor, nije bas najsjajnije.

Jel ima neko neku ideju? :)

Link to comment
Share on other sites

Prvo ti savetujem da pogledas jos malo. 1.5 dan istrazivanja nije nista. Da si istrazivala 1.5 meseci, to bi bilo nesto. Moguce je da stvarno postoji malo univerziteta koji sprovode istrazivanja u tvojoj oblasti, ali svakko treba jos dosta toga da pregledas.

Sto se licemerja tice, prvo nije nista neobicno da se neko prijavljuje na dve sasvim razlicite stvari, na kraju karajeva, ljudi cesto nisu sigurni sta bi zeleli da studiraju. Drugo, univerziteti procenjuju kvalifikovanost svakog kandidata, a narocito ako daju stipendije. I na kraju, bez obzira na motive zbog kojih se prijavljuje, student ce ili raditi to sto se od njega ocekuje i ispunjavati svoje obaveze ili nece. A ako ne bude ispunjavao svoje obaveze, onda ce ispasti iz programa ili izgubiti stipendiju.

Razumem tvoju bojazan da bi nesto moglo da bude licemerno u tom smislu da se prijavljujes za nesto sto te ne zanima, i mislis da ces to otaljavati preko volje. U tom slucaju ne treba da se prijavljujes. Ako je nesto relativno blizu onog sto te zanima, i ako mozes u tome da se nadjes, samo napred.

Poz.

Nalazim se u velikoj dilemi, jer sam, nakon vise od 1.5 dana pretrazivanja, uspela da pronadjem samo jedan relevantan Univerzitet koji sprovodi istrazivanja na temu koja mene interesuje.

Posto sam svesna da je veliki rizik aplicirati na samo jedan univerzitet, cini mi se da cu morati da malo modifikujem polje interesovanja na nesto sto me i ne zanima bas toliko, ali je, barem, u istoj oblasti.

Pa, sam htela da vas pitam da li bi to bilo, mozda, malo licemerno? Da li ste imali vec slicnih iskustava sa studentima sa ovim problemom?

Zanimljivosti radi, evo, bas sam danas gledala neku seriju na tv, i devojka je aplicirala na 10 univerziteta i to, pola na Law School, a pola na Medical!? Meni je to delovalo jako licemerno. Znaci, idem na bilo koji univerzitet koji ce da mi plati? Nije mi ovo bas jasno. A, opet, imati samo jedan izbor, nije bas najsjajnije.

Jel ima neko neku ideju? :)

Link to comment
Share on other sites

Nalazim se u velikoj dilemi, jer sam, nakon vise od 1.5 dana pretrazivanja, uspela da pronadjem samo jedan relevantan Univerzitet koji sprovodi istrazivanja na temu koja mene interesuje.

Posto sam svesna da je veliki rizik aplicirati na samo jedan univerzitet, cini mi se da cu morati da malo modifikujem polje interesovanja na nesto sto me i ne zanima bas toliko, ali je, barem, u istoj oblasti.

Pa, sam htela da vas pitam da li bi to bilo, mozda, malo licemerno? Da li ste imali vec slicnih iskustava sa studentima sa ovim problemom?

Zanimljivosti radi, evo, bas sam danas gledala neku seriju na tv, i devojka je aplicirala na 10 univerziteta i to, pola na Law School, a pola na Medical!? Meni je to delovalo jako licemerno. Znaci, idem na bilo koji univerzitet koji ce da mi plati? Nije mi ovo bas jasno. A, opet, imati samo jedan izbor, nije bas najsjajnije.

Jel ima neko neku ideju? :)

ispravka mala.... u pitanju je 1.5 godina dana!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ispravka mala.... u pitanju je 1.5 godina dana!!! :)

Hvala Sasa. :lol:

Znaci, godinu i po dana pretrazujem, sve departmane iscitavam svaki redak i fine print, citam radove raznih profesora i sve se nadam da cu uspeti da nadjem jos, makar, jednog ili dvoje sa slicnim interesovanjima.

U pitanju su doktorske studije, a ne osnovne, i zato sam u dilemi, jer smatram da doktorske, ipak, treba da budu usmerene ka oblasti koja te zanima.

A, na doktorskim, koliko ja znam, ti biras predmete, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Ok, to je prilicno velika ispravka. Ako u tako dugom periodu nisi uspela da nadjes vise od jednog univeziteta koji ti odgovara, onda to verovatno znaci da ih i nema vise.

Na doktorskim studijama sama biras predmete (doduse u Americi na svim studijama sama biras predmete). Znas sta je mozda najpametnije. Kontaktiraj direktno ljude koji se bave time sto te zanima (makar to bio i jedan covek), i lepo pitaj sta da radis, dakle da li da se prijavljujes na njihov doktorski program, ili mozda ima smisla da se prijavis na nesto sto je blizu tome, itd...Posto ne znam cime se bavis, mogu samo da spekulisem, ali mozda ti je polje interesovanja preusko i mozda se podrazumeva da moras da upises neki doktorski program opstijeg karaktera, pa se onda fokusiras na konkretno istrazivanje koje te zanima?

Poz.

ispravka mala.... u pitanju je 1.5 godina dana!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...