Jump to content
IAC Board

Da li je neophodno polagati SAT ako se sprema i TOEFL?


JovanaT84

Recommended Posts

Vidim tek si stigla u USA, jer jos nisi naucila da se u zivotu samo mora placati porez.

Pretpostavljam da pitas u vezi upisa na koledz.

Ne moras da spremas TOEFL ali ces morati da ga polazes da bi dokazala da dovoljno poznajes jezik da bi pohadjala koledz(ako upisujes koledz koji drzi nastavu na engl a ne recimo na spanskom ako to uopste ima).

SAT je takodje neophodan kod vecina koledza. Razlog - koriste ga kao jedno od merila kandidata, dakle dokazala si da znas engleski sad dokazi da "imas mozga" :)

Sta je aupair, mrzi me da googlam, jel to ono kad odes na par meseci i radis?

Link to comment
Share on other sites

Odgovor glasi: verovatno da moras.

SAT i TOEFL nemaju nikakve veze. TOEFL je test za proveru znanja engleskog kod stranih studenata, dok je SAT test sposobnosti koji polazu svi kandidati, i Amerikanci i stranci.

Pozdrav svima,

Da li moram da spremam i SAT pored TOEFL?

i ako moram zasto?

Ja sam u Americi na aupair programu i vec za par dana pocecu pripremu za TOEFL,ali da li moram i SAT?

Hvala unapred,

Jovana

Link to comment
Share on other sites

Vidim tek si stigla u USA, jer jos nisi naucila da se u zivotu samo mora placati porez.

Pretpostavljam da pitas u vezi upisa na koledz.

Ne moras da spremas TOEFL ali ces morati da ga polazes da bi dokazala da dovoljno poznajes jezik da bi pohadjala koledz(ako upisujes koledz koji drzi nastavu na engl a ne recimo na spanskom ako to uopste ima).

SAT je takodje neophodan kod vecina koledza. Razlog - koriste ga kao jedno od merila kandidata, dakle dokazala si da znas engleski sad dokazi da "imas mozga" :)

Sta je aupair, mrzi me da googlam, jel to ono kad odes na par meseci i radis?

pozdrav,

aupair program je live in nanny...znaci cuvas i radis sa decom,zivis u kuci sa porodicom i tako....

i da radis za neki minimalac,ali ipak to je to....

ovde sam vec godinu dana,i produzila sam ugovor i vizu na jos godinu dana....tako da cemo videti,mislim volelal bih da probam da upisem college ovde...

Znaci i SAT i tu knjigu cu kupiti....

Hvala puno na svim mogucim informacijama,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...