Jump to content
IAC Board

potrebvne informacije oko priznavanja diplome sa Megatrenda


Recommended Posts

Dobar dan svima, tek sam se prikljucio ovom forumu i imam dosta pitanja i nejasnoca. Kao prvo da li neko ima iskustva sa evaluacijom, odnosno nostrifikacijama diploma Megatrenda (4 godisnjih ) u US? Zavrsio sam pre vise od 2 godine i vec godinu i 6 meseci radim u banci,prvo na kreditima za pravna lica(volksbank) , pa u devznom platnom prometu(jubmes). Putujem da zivim u US,u Arizonu za 10 dana i gledacu da trazim posao u banci, ako je to uopste i moguce. Stoga me interesuje da li ce mi priznati moje iskustvo odavde i da li cu morati da nostrifikujem diplomu itd, puno stvari me interesuje, ako neko zna nesto vise o tome molim da napise ovde ili na mail. Unapred zahvalan

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan svima, tek sam se prikljucio ovom forumu i imam dosta pitanja i nejasnoca. Kao prvo da li neko ima iskustva sa evaluacijom, odnosno nostrifikacijama diploma Megatrenda (4 godisnjih ) u US? Zavrsio sam pre vise od 2 godine i vec godinu i 6 meseci radim u banci,prvo na kreditima za pravna lica(volksbank) , pa u devznom platnom prometu(jubmes). Putujem da zivim u US,u Arizonu za 10 dana i gledacu da trazim posao u banci, ako je to uopste i moguce. Stoga me interesuje da li ce mi priznati moje iskustvo odavde i da li cu morati da nostrifikujem diplomu itd, puno stvari me interesuje, ako neko zna nesto vise o tome molim da napise ovde ili na mail. Unapred zahvalan

Cao, ne znam kakva je tacno diploma Megatrenda, ali u principu su cetvorogodisnje studije cetvorogodisnje studije, i trebalo bi da se priznaju kao takve. U Americi ne postoji drzavna nostrifikacija diploma kao kod nas, ali postoji vise komercijalnih agencija koje procenjuju ekvivalenciju diploma sa americkim standardima. Ne znam sve agencije, ali sam video neke stvari koje je uradila agencija ECE (www.ece.org) i to je bilo kako treba. Vodi samo racuna da ce ti trebati niz raznih dokumenata - diploma, tj. uverenje o diplomiranju, i spisak polozenih ispita, a verovatno i indeks. Na sajtu ti pise sve sto ti treba.

Srecno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Svi programi fakulteta u Srbiji koji su priznati od strane domaćeg Ministarstva prosvete, osnova su za dalje studije u SAD. Za upis master ili doktorskih studija bitno je da imate dostignut bachelor nivo na nekom od fakulteta u Srbiji koji imaju barem četvorogodišnji ili bolonjski trogodišnji program. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...