Jump to content
IAC Board

Logistika?


Recommended Posts

Interesuje me koji test je potrebno polagati za postdiplomske studije u SAD-u vezano za Logistiku u transportu?

Dakle, problem je sledeci. Ja sam diplomirani inzenjer saobracaja, ali diplomirao sam na odseku za logistiku. Pa prema tome potrebno mi je da polazem GRE test za prijem na neki tehnicki fakultet u Americi, zato sto sam inzenjer sa zavrsenim tehnickim fakultetom! Medjutim, koliko je meni poznato logistika u saobracaju se u Americi tretira kao neka vrsta menadzmenta u saobracaju (Logistic Manager)pa vodeci se ovim potreban mi je GMAT test koji polazu menadzeri.

Znaci moja je dilema koji je test relevantan GMAT ili GRE za postdiplomce menadzere logistike, odnsno logistike u saobracaju i transportu???

Hvala unapred,

Podrav

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me koji test je potrebno polagati za postdiplomske studije u SAD-u vezano za Logistiku u transportu?

Dakle, problem je sledeci. Ja sam diplomirani inzenjer saobracaja, ali diplomirao sam na odseku za logistiku. Pa prema tome potrebno mi je da polazem GRE test za prijem na neki tehnicki fakultet u Americi, zato sto sam inzenjer sa zavrsenim tehnickim fakultetom! Medjutim, koliko je meni poznato logistika u saobracaju se u Americi tretira kao neka vrsta menadzmenta u saobracaju (Logistic Manager)pa vodeci se ovim potreban mi je GMAT test koji polazu menadzeri.

Znaci moja je dilema koji je test relevantan GMAT ili GRE za postdiplomce menadzere logistike, odnsno logistike u saobracaju i transportu???

Hvala unapred,

Podrav

Dilema ove vrste mora da se re?i na izvoru. Pregledom zahteva na institucijama koje nude postdiplomske programe mo?ete videti sve ?to je potrebno za upis, ?to uključuje i neophodne ispite. Ako već imate neke institucije na umu, pogledajte na sajtovima ili ih kontaktirajte. Ako se jo? niste odlučili, pregledajte www.phds.org ili www.petersons.com, pretra?ite baze i nađite ?kole koje nude programe u va?oj oblasti.

Va?e zaključivanje je bez gre?ke, ali opet postoji diskreciono pravo samih institucija da odrede koji će ispiti biti potrebni za upis. Nemojte napamet da se spremate, već proverite kompletnu sliku u va?oj oblasti.

Ne zaboravite i da mo?ete da svratite na na?a besplatna savetovanja za postdiplomske studije da postavite pitanja i čujete kako izgleda proces daljeg obrazovanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...