Jump to content
IAC Board

Par pitanja o obrazovanju u SAD-u


Recommended Posts

Zovem se Nikola, imam 17 godina i iz Novog Sada sam. Trenutno idem u 3. razred gimnazije i interesuje me ?kolovanje u Americi. Pročitao sam mnogo o njihovim degree-ovima ali mi mnogo stvari nije jasno. Probaću da postavim par pitanja:

1. Pročitao sam da treba planirati ?kolovanje 18-12 meseci pre početka ?kolske godine pa me zanima za koju instituciju (koled?, univerzitet) da se opredelim?

2. Takođe sam pročitao da je obična stipendija koju daje koled? ili univerzitet do 50% od ukupne cene ?kolovanja, da li je ovo tačno i kako to funkcioni?e?

3. Ko poma?e učenicima da pronađu određen koled? ili univerzitet i koliko je pouzdana ta pomoć?

Da li mogu da se raspitam o ovim stvarima u Američkom kutku u Novom Sadu?

Unapred hvala. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zovem se Nikola, imam 17 godina i iz Novog Sada sam. Trenutno idem u 3. razred gimnazije i interesuje me ?kolovanje u Americi. Pročitao sam mnogo o njihovim degree-ovima ali mi mnogo stvari nije jasno. Probaću da postavim par pitanja:

1. Pročitao sam da treba planirati ?kolovanje 18-12 meseci pre početka ?kolske godine pa me zanima za koju instituciju (koled?, univerzitet) da se opredelim?

2. Takođe sam pročitao da je obična stipendija koju daje koled? ili univerzitet do 50% od ukupne cene ?kolovanja, da li je ovo tačno i kako to funkcioni?e?

3. Ko poma?e učenicima da pronađu određen koled? ili univerzitet i koliko je pouzdana ta pomoć?

Da li mogu da se raspitam o ovim stvarima u Američkom kutku u Novom Sadu?

Unapred hvala. :)

Pre svega, prezentacija o studijama u SAD biće odr?ana u novosadskom Američkom kutku 24. februara - prijavite se i pripremite pitanja.

?kolovanje treba planirati ranije i 18 meseci je neki optimalni rok za dobar izbor. Postoji dosta faktora za izbor odgovarajuće institucije - vi?e detalja pogledajte na ovoj stranici - https://www.educationusa.info/pages/students/research-undergrad.php.

Stipendija se dodeljuje na osnovu vi?e faktora i ne znači da će biti samo 50 odsto. Mo?e biti vi?e, mo?e biti i manje, ne postoji neko pravilo za sve. Institucije odlučuju koliko će novca dodeliti kandidatu za studije. Vi?e informacija pročitajte ovde - https://www.educationusa.info/pages/students/finance.php.

Kada proučite kako sistem obrazovanja u SAD funkcioni?e, odgovarajući koled? ili univerzitet mo?ete pronaći sami, uz na?u minimalnu asistenciju. Bitno je da va?a pretraga bude detaljna i da obuhvati institucije koje daju finansijsku pomoć stranim studentima koje istovremeno odgovaraju va?em obrazovnom profilu. Pomoć je pouzdana u smislu da će vam biti ponuđene najbolje informacije, pravovremene i nepristrasne, ali je krajnja odluka o studijama na vama.

Svratite do Kutka 24. februara i postavite pitanja o svemu ?to vas interesuje. Pogledajte pre toga linkove koji se nalaze u ovom odgovoru kako bi vam bio jasniji sistem obrazovanja u SAD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...