Jump to content
IAC Board

Accreditation of Distance Learning Programs: Regional Versus National


Recommended Posts

Hello!

Interesuju me programi ucenja na daljinu u SAD. Konkretno, naisao sam na Internetu na Columbia Southern University (http://www.columbiasouthern.edu/).

Program, troskovi skolarine i nacin studiranja na ovom online univerzitetu mi odgovaraju, a na forumima koji se bave ucenjem na daljinu u SAD studenti (uglavnom) odlicno ocenjuju kvalitet njihovih programa i podrsku studentima tokom ucenja (kao npr. na http://www.onlinedegreereviews.org/ ).

Koliko sam mogao da saznam, jedina "mana" ovog univerziteta bi mogla da bude njegova akreditacija. Naime, CSU je akreditovan od strane DETC - Distance Education and Training Council. Iako je DETC "nationally recognized by the U.S. Department of Education (ED) and the Council for Higher Education Accreditation (CHEA)", izgleda da se u SAD diplome sa koledza/univerziteta koji imaju akreditaciju neke od sest regionalnih akreditacionih agencija vise cene od onih koje se sticu na univerzitetima sa nacionalnom akreditacijom (poput DETC).

Molim vas za odgovor/komentar:

(1) Koje su sustinske razlike izmedju agencija za akreditaciju koledza/univerziteta u SAD: Regional vs. National?

(2) Da li postoje neki realni problemi za ljude koji steknu diplomu americkog koledza/univerziteta koji ima samo nacionalnu, a ne i regionalnu akreditaciju?

(3) Da li postoje problemi kod nostrifikacije takvih diploma (DETC accredited) u Srbiji?

(4) Posebno za osoblje iz IACBG: posto studije na navedenom univerzitetu zahtevaju i nominovanje supervizora za polaganje ispita, da li postoji mogucnost da, kao svog supervizora, predlozim nekog od zaposlenih u IAC Beograd?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...