Jump to content
IAC Board

lista reci


viket

Recommended Posts

Da, mislila sam na Kaplanov udzbenik-Verbal Workout. Tu ima nekoliko hiljada reci.

Da li mi mozes dati neki link za verbalni deo Gre, htela bih da uradim neke vezbe ili testove jer mi je verbalni deo najvazniji.

Hvala za listu

pozdrav

viket

Link to comment
Share on other sites

Da, mislila sam na Kaplanov udzbenik-Verbal Workout. Tu ima nekoliko hiljada reci.

Da li mi mozes dati neki link za verbalni deo Gre, htela bih da uradim neke vezbe ili testove jer mi je verbalni deo najvazniji.

Hvala za listu

pozdrav

viket

Prvo, dugujem ti izvinjenje. Kad si rekla "kaplanova lista" ja sam mislio da je to neka od onih lista sa 100-200 reci kakve se obicno nalaze u udzbenicima za GRE. Ako ima nekoliko hiljada reci onda je to mnogo bolje i sigurno ce ti puno pomoci. Ne znam tacno koji Kaplanov udzbenik koristis, ali ja sam nasao na netu njihov Verbal Workbook: Kaplanova knjiga Ako to nije ista stvar koju vec imas, dobro ce ti doci.

Nazalost, ne znam ni za kakve dobre vezbe na netu, ja sam se za to uglavnom oslanjao na kurs u Centru i na raspolozivu literaturu tamo; ne secam se sta sam tacno koristio, ali manje vise standardne stvari - Kaplan, Princeton Review, Barron's, itd. Pogledaj da li daju neki sample test ili tako nesto na sajtu ETS.

Mislim da ti je nazvaznije da naucis sto je moguce vise reci i da shvatis osnovne principe verbalnog dela GRE, narocito kada je rec o analogijama, a to je dobro objasnjeno u skoro svakom udzbeniku...A sto se vezbe tice, trebalo bi da ti bude dosta ono sto se moze naci u tih nekoliko udzbenika, tj. ako su ti dostupni.

Pozdrav i srecno,

Sasa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...