Jump to content
IAC Board

Just some questions


Recommended Posts

Postovani,

Planiram sledece godine da apliciram na neke univerzitete, ali jos uvek imam nekih nedoumica.Ove godine sam zavrsila 3. razred gimnazije.

Naime, ukoliko student ima veci broj bodova na Toefl ispitu od minimuma koji univerzitet zahteva, da li ce imati velikih beneficija prilikom upisa?

Imala bih jos jedno pitanje-posto prijavljivanje na koledze mora biti obavljeno veoma rano(u decembru, januaru)kako mogu izracunati GPA kada do tada necu imati zavrsenu srednju skolu?I imam li uopste mogucnosti da se tada prijavim?

Hvala puno!

Pozdrav,

Marija

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

Planiram sledece godine da apliciram na neke univerzitete, ali jos uvek imam nekih nedoumica.Ove godine sam zavrsila 3. razred gimnazije.

Naime, ukoliko student ima veci broj bodova na Toefl ispitu od minimuma koji univerzitet zahteva, da li ce imati velikih beneficija prilikom upisa?

Imala bih jos jedno pitanje-posto prijavljivanje na koledze mora biti obavljeno veoma rano(u decembru, januaru)kako mogu izracunati GPA kada do tada necu imati zavrsenu srednju skolu?I imam li uopste mogucnosti da se tada prijavim?

Hvala puno!

Pozdrav,

Marija

Pre svega, pomeramo ovaj topic na odgovarajuće mesto na forumu. Moguće je da jo? neko ima sličnih nedoumica.

TOEFL rezultati koji su znatno vi?i od zatra?enih jesu pozitivni za vas, ali nikako ne mogu da budu jedini faktor odlučivanja. Jeste pozitivno ako dobijete maksimum poena, ali ako su ostali delovi aplikacije slabi to vam neće mnogo značiti.

?to se proseka tiče, imaćete tada prosek za tri godine i moći ćete da im ponudite barem ne?to. Oni će znati da niste zavr?ili srednju ?kolu i podrazumeva se da neće insistirati na proseku iz poslednje godine srednje ?kole. Bez obzira na činjenicu da niste zavr?ili srednju ?kolu, trebalo bi da aplicirate, jer kasnije nemate mogućnost da se prijavite na sve ?eljene institucije kao ?to to mo?ete ovde.

Javite nam se da prisustvujete nekom od savetovanja za osnovne studije gde ćete saznati mnogo vi?e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...