Jump to content
IAC Board

SCORE 650!


tamarabjelica

Recommended Posts

Pitanje za administratora, one koji su polagali GMAT i bilo koga ko bi mogao da nekako pomogne... Dakle, interesuju me prakticna iskustva na temu GMAT-a. Za prijavu na graduate studije mi je potrebno minimum 650 bodova, pa bih volela ako mi neko moze reci koliko je to tesko/relativno lako postici, jer me je bas uhvatila panika... :) Takodje-da li je neka 2 meseca bas intenzivnog, svakodnevnog rada dovoljno da se test spremi za taj neki rezultat i koja se literatura pokazala kao najbolja za pripremu... 200 pitanja i isto tolkio dilema, tako da bi mi jaaaaako znacila pomoc! Hvala puuuunoooo!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za administratora, one koji su polagali GMAT i bilo koga ko bi mogao da nekako pomogne... Dakle, interesuju me prakticna iskustva na temu GMAT-a. Za prijavu na graduate studije mi je potrebno minimum 650 bodova, pa bih volela ako mi neko moze reci koliko je to tesko/relativno lako postici, jer me je bas uhvatila panika... :) Takodje-da li je neka 2 meseca bas intenzivnog, svakodnevnog rada dovoljno da se test spremi za taj neki rezultat i koja se literatura pokazala kao najbolja za pripremu... 200 pitanja i isto tolkio dilema, tako da bi mi jaaaaako znacila pomoc! Hvala puuuunoooo!!!!!!!

Tamara, ja sam ranije ove godine polagao tako da ti mogu pruziti neke informacije.

Za pocetak, 650 je jako lep rezultat; ako je to za tebe minimum to je super-mora da trazis neku vrstu finansijske pomoci. Koje te postdiplomske studije zanimaju?

Koliko je lako ili tesko ostvariti ga uveliko zavisi od tvog predznanja; konkretno kako stojis sa matematikom i engleskim. Da li si vec polagala TOEFL?

Sto se tice vremena, ja sam ga spremao malo vise od mesec dana neobavezno i potom skoro dva meseca intezivno. Skor mi je bio 690.

Veruj mi, ako sam ja mogao, moze svako; samo je neophodno posvetiti se i uloziti mnogo rada.

Sto se tice literature, kao najbitnije istakao bih GMAT Official Guide. Tu ces naci primere koji najvernije oslikavaju ono sto ces dobiti na testu. Savetujem da predjes sve probleme dva puta, a one koji ti ne leze i vise.

Jos jedna knjiga koja se meni jako svidela jeste Ace the GMAT. Nije toliko reprezentativna kad je rec o zadatcima, ali ima jako lep i sistematican nacin opisivanja tipova problema koje ces sresti na testu.

Izuzetno dobra knjiga za uvezbavanje verbalnog dela testa je Manhattan GMAT prep ( sorry ako imena nisu 100% tacna ).

Za matematiku, od srca preporucujem GMAT Club tests. To je on line priprema, placa se 100 dolara, ali po meni ja neprocenjivo za visok skor u quant delu.

I poslednja knjiga koju bih preporucio jeste ARCO Master the Gmat.

Mnogi hvale Kaplan GMAT, ali ja nisam bio nesto odusevljen.

Pored ovih knjiga imao sam na raspolaganju jos par ali nisu mi bile od velike koristi. Sve ove knjige koje sam ti preporucio mozes naci u centru osim mozda ARCO Master the GMAT. Ponesto moze da se skine i sa neta.

Nemoj da te hvata panika, to ti ne treba na ovom testu. Koncentracija je jako bitna. Takodje, radi sto vise problema na kompjuteru, mnogo je drugacije nego na papiru. Ako si u Beogradu, vezbaj na kompjuterima u Centru, gde ces i polagati.

Ne zelim da te smorim u potpunosti ovim postom pa cu ovde stati. Ako zelis bilo sta dodatno da me pitas u vezi GMAT-a ili MBA studijam u SAD, please do.

Puno srece,

Bojan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...