Jump to content
IAC Board

Period polaganja SAT ispita


Ludasarma

Recommended Posts

Imam 16. godina i idem u drugi razred gimnazije. Nameravam da polazem SAT i SUbject testove sledece godine, da li ce mi rezultati sa tih ispita vaziti za upis na collage iako je on tek za 2 godine? Gde se polazu ovi ispiti i koje su moje mogucnosti spremanja ako ne mogu da stignem da idem u Beograd na vase seminara? Koliko moj uspeh utice na mogucnost stipendije (finansijske pomoci), a koliko sami rezultati sa SAT i Subject ispita? DA li se ova dva ispita polazu u razlicitim rokovima? Kako da znam koji fakultet zahteva koje subject ispite? :thumbsu:))

Hvala unapred! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Imam 16. godina i idem u drugi razred gimnazije. Nameravam da polazem SAT i SUbject testove sledece godine, da li ce mi rezultati sa tih ispita vaziti za upis na collage iako je on tek za 2 godine? Gde se polazu ovi ispiti i koje su moje mogucnosti spremanja ako ne mogu da stignem da idem u Beograd na vase seminara? Koliko moj uspeh utice na mogucnost stipendije (finansijske pomoci), a koliko sami rezultati sa SAT i Subject ispita? DA li se ova dva ispita polazu u razlicitim rokovima? Kako da znam koji fakultet zahteva koje subject ispite? :thumbsu:))

Hvala unapred! :thumbsu:

Plan vam je prilično dobar, jer je potrebno početi sa pripremama ranije. Rezultati sa ispita će va?iti do upisa, ne morate da se brinete.

SAT se pola?e na najmanje dve lokacije u Srbiji i na vi?e lokacija u dr?avama u okolini. Sve to mo?ete saznati kada krenete u prijavu za ispit na sajtu www.collegeboard.com.

Za spremanje postoji mogućnost samostalne pripreme ili prijave na neki od na?ih eksternih programa pripreme za ispit, namenjen đacima van Beograda.

Pitanja vezana za finansije i uspeh na testovima morate da postavite savetnicima - prijavite se na neko od na?ih besplatnih grupnih savetovanja za osnovne studije u SAD koja se odr?avaju jednom ili dva puta mesečno. Isto va?i i za pitanja vezana za pronala?enje koji fakulteti tra?e Subject test, a koji ne tra?e.

Ispiti SAT General i SAT Subject se pola?u u različitim rokovima.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ranije se trebam prijaviti za SAT ispit da bih bio siguran da nece biti zauzeta sva mesta? I jos jedno pitanje, kada i gde se odrzavaju vasa grupna savetovanja:)

@Ludasarma

Kada ces se prijaviti zavisi od datuma kada zelis da polazes. Recimo za test koji je sada 9og oktobra

najkasnije se moglo prijaviti 10 septembra. Najbolje bi bilo da smislis koji datum zelis i da se prijavis

sto pre (ne moras bas godinu dana unapred dovoljno je 2 meseca pre datuma testa :thumbsu: Naravno

o svemu je najbolje da se informises na sajtu SAT-a. Na sajtu IAC-a ces naci adresu i kontakt telefone centra

tako da mozes lepo da zovnes i raspitas se o svemu a neko od savetnika ce ti reci kada bi bilo najpogodnije da dodjes

ipak je razgovor sa strucnjacima najbolji:) Osim toga sada si u najpovoljnijoj situaciji, druga godina je idealno

vreme da krenes sa pripremama za test i da se vec upoznajes sa bitnim faktorima upisa na americke insitucije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...