Jump to content
IAC Board

Master of Science posle trece godine Masinca


Recommended Posts

Studiuram na masinskom fakultetu u Beogradu.Posto me je u odredjenom stepenu zahvatila Bolonjska deklaracija,ja sam u mogucnosti da posle 3. godine uzmem Bachelor's diplomu i nastavim sa studiranjem gde ja hocu.

Moja zelja je naravno da postanem Master Of Science na nekom USA univerzitetu.E sad moje pitanje je da li ce oni priznati moju diplomu ili samo neke predmete pa cu morati da idem na dodatne kurseve kao sto je vec napisano?Da li moram da se obracam svakom univerzitetu posebno ili postoji neko pravilo?Pored svega ovoga video sam da cesto traze SAT i test znanja engleskog.To nije veliki problem da se polozi,vec nesto drugo-finansiranje.Oni nude neku vrstu finansija,ali one definitivno nisu dovoljne za prezivljavanje.Odnosno,da li postoji neki nacin da ja dobijem tih 20000 dolara koliko traze za prvu godinu,pa da ih otplatim sa zaposljenjem?Bilo sta u vezi ovoga bi mi bilo izuzetno vazno.Ne bih da pljujem ovu drzavu ali mogucnosti ovde i tamo ne mogu da se porede.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... razlichiti fakulteti daju razlichite stipendije shto se tiche "transfer" studenata. Fazon je u tome shto, koliko ja znam, "transfer" studenti su u loshijem polozaju nego studenti koji tamo upisuju prvu godinu, tj. za transfer studente se daje manje para (shto ne znachi da neki ne nude i pune stipendije, samo ih je teze "uloviti").

Ako te interesuje finansiranje, najbolje bi ti bilo da odesh na website fakulteta i u delu "financial aid" (nekad je pod "admissions office") pogledash stipendije koje nude za transfer studente.

Druga stvar je da odesh na Google, ukucash "scholarship" ili "scholarship for transfer students", pa vidi shta ti je ponudjeno.

Meni je ponestalo ideja...

Admineeeeee, javiii seeeee!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Evo, javio se Admin, ali splitom topica pre svega.

Split je zbog toga sto smo u konsultacijama sa savetnikom shvatili da se ne radi o transferu toliko koliko o specificnoj situaciji u kojoj se kandidat nalazi. Trenutni odgovor nece biti potpuno kompletan jer nam se glavni savetnik nalazi na medjunarodnoj konferenciji u Kanadi, ali se tamo trenutno vode razgovori o mnogim temama koji mogu da interesuju sve one koji nama postavljaju pitanja.

Pitanje je Bolonjska deklaracija i kako univerziteti u SAD reaguju na nju. Na nekim univerzitetima nece gledati na tri godine studiranja Masinskog fakulteta kao na kompletne studije, ali na nekima ce prihvatiti Bolonjsku deklaraciju i prihvatiti kandidata za magistarske studije. Kako se treba obracati univerzitetima mozemo da vam objasnimo prvom sledecom prilikom kada dodjete na nase grupno savetovanje za postdiplomce sredom u 15 casova.

Kada je finansiranje u pitanju mozemo da vam kazemo da je veoma moguce da vam univerzitet omoguci da ne platite kompletne troskove, ali mi ne znamo vasu kompletnu situaciju. I prosek vaseg studiranja ima ulogu u proceni visine finansiranja, ali to ce vam nas savetnik detaljnije objasniti na grupnim konsultacijama sredom.

E sad, Dule jeste u pravu sto se tice transfer studenata, ali tehnicki ova situacija nije transfer ako univerzitet prihvati Bolonjsku deklaraciju. Nas glavni savetnik u Kanadi pokusava da na raznim sastancima sa strucnjacima za americko obrazovanje pronadje najbolje odgovore za sva pitanja koja smo imali tokom prosle godine i da kreira najkraci put za pronalazenje odgovora za sva buduca pitanja. Znamo da ce ih biti tokom sledeceg perioda, a nas cilj je da sto bolje objasnimo funkcionisanje americkog obrazovanja.

Link to comment
Share on other sites

Pazite ja nisam u potpunosti ?Bolonjac,da tako kazem.Moja generacija je prva koja je pocela da se dobija Bachelor's i MoS diplome,ali ne ide preko poena nego preko proseka ocena.Znaci stari sistem ocenjivanja ispita ali sa novim diplomama.Tu i tamo su nam uveli kolokvijume.Zato mnogi smatraju da smo mi u stvari zlatna sredina.Detaljno cu se raspitati za konslutacije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...