Jump to content
IAC Board

američki prosjek


Recommended Posts

jel mi mo?ete reći jo? samo jednu stvar? meni nije jasno to sa tim prosjekom kako se to računa? Amerikanci imaju nekakvu skalu od 1 do 4. rekao mi je jedan dečko da se ta skala računa tako da su tu bitni i satovi predmeta i da se oni mno?e sa ocjenom i poslije dijele. jel to točno? ako imam 5 iz nekog predmeta koji sam imala 4 puta tjedno, onda se to mno?i kao 4 puta 4 i dobijem 16, a ako sam imala 2 iz nekog predmeta koji sam imala 2 puta tjedno onda je to 2 i poslije se to zbroji i ispadne 18/6= 3 i to je 4 po na?em. jel to točno? i da li je recimo prosjek 2.5 b ocijena ili c?

Link to comment
Share on other sites

jel mi mo?ete reći jo? samo jednu stvar? meni nije jasno to sa tim prosjekom kako se to računa? Amerikanci imaju nekakvu skalu od 1 do 4. rekao mi je jedan dečko da se ta skala računa tako da su tu bitni i satovi predmeta i da se oni mno?e sa ocjenom i poslije dijele. jel to točno? ako imam 5 iz nekog predmeta koji sam imala 4 puta tjedno, onda se to mno?i kao 4 puta 4 i dobijem 16, a ako sam imala 2 iz nekog predmeta koji sam imala 2 puta tjedno onda je to 2 i poslije se to zbroji i ispadne 18/6= 3 i to je 4 po na?em. jel to točno? i da li je recimo prosjek 2.5 b ocijena ili c?

jo? jedno pitanje ako mo?e molim. koje se sve dokumente ?alje i da li ?aljem svoj indeks ili kako? ili prepisujem ocijene sama ili kako?

Link to comment
Share on other sites

jel mi mo?ete reći jo? samo jednu stvar? meni nije jasno to sa tim prosjekom kako se to računa? Amerikanci imaju nekakvu skalu od 1 do 4. rekao mi je jedan dečko da se ta skala računa tako da su tu bitni i satovi predmeta i da se oni mno?e sa ocjenom i poslije dijele. jel to točno? ako imam 5 iz nekog predmeta koji sam imala 4 puta tjedno, onda se to mno?i kao 4 puta 4 i dobijem 16, a ako sam imala 2 iz nekog predmeta koji sam imala 2 puta tjedno onda je to 2 i poslije se to zbroji i ispadne 18/6= 3 i to je 4 po na?em. jel to točno? i da li je recimo prosjek 2.5 b ocijena ili c?

Vase ocene ce na njihov sistem prevesti sam univerzitet, nemojte da se brinete mnogo oko toga. Naravno, sam univerzitet ce racunati samo one predmete koji su toj katedri ili instituciji od interesa, tako da sigurno necete moci da izracunate veoma precizni prosek u njihovom sistemu.

Sto se tice slanja dokumenata, to je obicno regulisano zahtevima univerziteta. Obicno ce vas univerzitet morati da izda neku vrstu dokumenta koja potvrdjuje sta ste polagali i koju ste ocenu dobili, a desava se da ce traziti i detaljno objasnjenje sta je sve izucavano u predmetima na univerzitetu. Trazice se i pisma preporuke, vase pismo namere, kao i razna finansijska dokumenta. O tome cete brinuti kad vidite tacne zahteve zeljenog univerziteta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Da li mi mozete reci sledece: Prosek 8.00 je ekvivalent kog GPA u Americi? To bi mi pomoglo kao orijentacija.

Hvala

Pre svega da podsetimo da univerziteti nece racunati vas kompletan prosek, vec samo ocene onih predmeta koji su relevantni za studije koje zelite da pohadjate. Nakon toga, ne moze da se nadje precizan ekvivalent nasih ocena u americki GPA, jer ti sistemi imaju razlicitu strukturu. Da ne duzimo pricu mnogo - savet je da izracunate procenat svog uspeha u klasi ili grupi i potom probate da pronadjete neki od sajtova koji bi vam pomogao da otprilike vidite koji bi to gpa bio. Upozorenje koje moramo da iznesemo je da ta brojka nije uvek realna, jer su samo univerziteti nadlezni za izradu pravog GPA iz vaseg akademskog rezultata u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...