Jump to content
IAC Board

Polaganje SAT testa u beogradu/skoplju/sofiji


jelena89

Recommended Posts

Hi!

Posto ne razumem bas najbolje kako prijavljivanje funkcionise, zanima me par stvari:

1) da li se za polaganje u bilo kojoj zemlji treba prijaviti na www.collegeboard.com?

2) ako planiram da se ove godine (decembra) prijavim za college u usa do kad bi trebalo da polazem SAT da bi rezultate dobila na vreme?

3) posto predpostavljam da bi najbolje bilo da polazem u oktobru, do kad treba da se prijavim za oktobarski rok?

4) Kako rezultati SAT testa dospecaju do college-a za koji zelim da se prijavim u usa?

Ako budem imala jos pitanja, obraticu vam se na ovoj temi!

unapred zahvalna!

Link to comment
Share on other sites

hey!

poshto sam vech online i budzham po forumu reshih da pokusham da ti odgovorim na par pitanja jer sam kroz ceo taj proces vech proshla.

koliko ja znam za polaganje SAT testa treba da se prijavish preko sajta www.collegeboard.com. ja sam se prijavila za majski ali sam sticajem okolnosti morala da pomerim za mart. I nije bilo nikakvih problema, jer ti se na sajtu pojave svi centri koji su u moguchnosti da te prime za odredjeni period. NA sajtu ti se nalaze i cene, dodatne usluge i preko sajta si u moguchnosti da shaljesh rezultate shkolama. Svaka shkola ima svoj kod za SAT test i ukucash kod ili ime shkole, nadjesh je na listi i prijavish se da ti rezultate shalju toj shkoli. Dakle, college board sve sem samog testa uradi za tebe! ;) Treba da ukucash neke svoje podatke i shkole che te ubrzo nakon shto su dobili rezultate najverovatnije kontaktirati putem emaila ili obichne poshte.

samom prijavnom za polaganje SAT testa collegeboard se obavezuje da poshalje tvoje rezultate onim shkolama koje ti navedesh, mislim da ti je besplatno do 8 shkola a da za svaku sledechu treba da se plati tipa 10 dolara ili tako neka cena.

ja sam test polagala 10. marta a rezultati su mi stigli 3. aprila... ali otprilike za rezultate treba da prodje od 4-6 nedelja...

tamo che ti pisati i do kada treba da se prijavish za polaganje u oktobru ali dobro obrati pazhnju da se prijavish na vreme jer postoji i late fee. mozhesh josh sad da vidish koji je rok ja mislim...

eto....toliko od mene, nadam se da sam dobro objasnila, i srechno sa upisom na zheljeni fakultet! :)

Link to comment
Share on other sites

Eto, Belladonna odgovorila na sva pitanja. Ako ima jo? pitanja, tu smo.

Va?no je znati da je Collegeboard.com najva?nija stanica - sve ?to treba znati nalazi se ba? tu. Poku?ajte da ne zaboravite korisničko ime i lozinku, jer će biti velike muke oko registrovanja i ostale papirologije.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hwala za odgowore :)

I htela sam da piam gde se ubeogradu polaze test? I, ako ja polozim test npr oktobra, rezultat dobijem novembra, a treba da se prijavim decembra ili mozda cak kasnije za koledz (posto je to rok, a ako posaljem rezultate ranije bice kao early decision) i tek tad shaljem sve ostale papire, zasto bi rezultat SAT-a do koledza dospeo ranije? To mi nije bas najjasnije...

Link to comment
Share on other sites

Ok, hwala za odgowore :)

I htela sam da piam gde se ubeogradu polaze test? I, ako ja polozim test npr oktobra, rezultat dobijem novembra, a treba da se prijavim decembra ili mozda cak kasnije za koledz (posto je to rok, a ako posaljem rezultate ranije bice kao early decision) i tek tad shaljem sve ostale papire, zasto bi rezultat SAT-a do koledza dospeo ranije? To mi nije bas najjasnije...

Neće ba? biti kao early decision, nemoj da se brine?. Rezultati će stići na određeno mesto na univerzitetu i stajaće tamo sve dok ti ne podnese? zvaničnu aplikaciju za upis. Onda će neko od ljudi iz administracije da spoji tvoje rezultate sa ostatkom dokumenata i sve će biti u redu.

Va?no je znati i da rezultati sa SAT testa mogu da budu i lo?i - zato treba računati sa mogućno?ću da će test morati ponovo da se radi. Planirajte na vreme!

U Beogradu se test pola?e u Međunarodnoj srednjoj ?koli na Senjaku, ali obratite pa?nju - nisu svi centri za testiranje dostupni svakog datuma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...