Jump to content
IAC Board

razna pitanja


Recommended Posts

Molim vas da li mi mozete pomoci sa ovim pitanjima:

- offivial transcripts je nesto sto je potrebno priloziti. Da li je dovoljno poslati overene diplome sa srskog i overene dipolme koje dobijemo kod sudskog tumaca? Da li to sve ide u jedan koverat sa pecatom fakulteta i potpisom Dekana?

- ukoliko oni traze fin potporu koju mi moramo imati, a Fakultet nudi oblike pomoci da li mozemo da apliciramo i bez toga?

- za koji tip vize mi konkurisemo?

- koji je prihvatljivi, recimo dobar rezultat po delovima na GRE? Koliko bi trebalo imati na prvom, drugom i trecem delu da bi se nadali prijemu?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Molim vas da li mi mozete pomoci sa ovim pitanjima:

- offivial transcripts je nesto sto je potrebno priloziti. Da li je dovoljno poslati overene diplome sa srskog i overene dipolme koje dobijemo kod sudskog tumaca? Da li to sve ide u jedan koverat sa pecatom fakulteta i potpisom Dekana?

- ukoliko oni traze fin potporu koju mi moramo imati, a Fakultet nudi oblike pomoci da li mozemo da apliciramo i bez toga?

- za koji tip vize mi konkurisemo?

- koji je prihvatljivi, recimo dobar rezultat po delovima na GRE? Koliko bi trebalo imati na prvom, drugom i trecem delu da bi se nadali prijemu?

Hvala

Official transcripts: potrebno je poslati overene kopije originala i originalni prevod sudskog tumaca. Ako americki univerzitet insistira da transkripti stignu u koverti koju ce zapecatiti/overiti dekan ili fakultet moracete to da uradite na taj nacin.

finansije: Fakultet ne moze da samostalno odlucuje o finansiranju studenata. Da bi se uopste apliciralo za finansijsku pomoc morate da posaljete odredjena dokumenta kojima objasnjavate svoju situaciju i potrebu za finansiranjem. Kada to dodje do administracije univerziteta, odredjena katedra ili fakultet moze da vam odobri sva potrebna sredstva ili samo njihov deo.

viza: Kada vam se posalje dokument o prijemu na univerzitet konkurisacete za studentsku vizu F-1. U pojedinim slucajevima kandidati dobijaju drugacije vize u zavisnosti od vrste programa koji su upisali.

GRE: Sto vise, to bolje. Rezultati variraju od univerziteta do univerziteta i trebalo bi da pogledate koliki je kompletan rezultat koji traze katedre. Desava se da ce na nekim univerzitetima vise gledati pojedine delove koji su im vazniji, ali to sve zavisi od situacije. Kao i sa vecinom ispita u SAD, morate da uradite sa vise od 65 posto tacnosti da bi ste bili sigurni u neku prolaznost na institucijama. Naravno, ne odlucuju samo rezultati sa GRE o prijemu na postdiplomske studije, ali su vazan faktor.

Nadamo se da je ovo objasnjenje bilo od pomoci. Za detaljnije informacije kandidatima savetujemo da dodju na nasa savetovanja gde ce direktno moci da objasne svoju situaciju i cuju sve sto bi moglo da im bude od pomoci. Ne postoje dve iste price o studiranju u Americi i mnogi slucajevi kod apliciranja za univerzitete mogu da budu jedinstveni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...