Jump to content
IAC Board

placanje skolarine


Recommended Posts

Bio bih Vam zahvalan ako bi ste mi pomogli da resim neka pitanja...

Posto su mi roditelji sponzori, kao uslov za upis koledza mi treba potvrda da na racunu imaju 17000$ i da mogu ja te pare da koristim e sad...To je potvrda koji saljem kad podnosim dokumenta skoli ali mi nije jasno kad tacno treba da platim tuition i ostale stavke?Oni ne mogu da mi skinu sa racuna jer nemaju ovlascenje za to a drugi razlog je sto nase banke ne saradjuju sa bankama iz USA.

Visa card ne mogu da uzmem sa deviznim racunom u banci samo sa dinarskIm tako da kartica nije resenje a i cuo sam da je velika provizija pa sam razmisljao da na neki nacin platim skoli koliko traze i na koji nacin to bude moglo pa da ponesem pare sa sobom i tamo otvorim racun{za svoje potrebe]...

Konkretno pitanje je kada se placa skolarina?Pre dobijanja vize,prilikom podnosenja ili kad se dodje tamo?

Ako neko ima nekog iskustva sa odredjenim bankama MOLIO BIH da mi pomogne!

Link to comment
Share on other sites

Bio bih Vam zahvalan ako bi ste mi pomogli da resim neka pitanja...

Posto su mi roditelji sponzori, kao uslov za upis koledza mi treba potvrda da na racunu imaju 17000$ i da mogu ja te pare da koristim e sad...To je potvrda koji saljem kad podnosim dokumenta skoli ali mi nije jasno kad tacno treba da platim tuition i ostale stavke?Oni ne mogu da mi skinu sa racuna jer nemaju ovlascenje za to a drugi razlog je sto nase banke ne saradjuju sa bankama iz USA.

Visa card ne mogu da uzmem sa deviznim racunom u banci samo sa dinarskIm tako da kartica nije resenje a i cuo sam da je velika provizija pa sam razmisljao da na neki nacin platim skoli koliko traze i na koji nacin to bude moglo pa da ponesem pare sa sobom i tamo otvorim racun{za svoje potrebe]...

Konkretno pitanje je kada se placa skolarina?Pre dobijanja vize,prilikom podnosenja ili kad se dodje tamo?

Ako neko ima nekog iskustva sa odredjenim bankama MOLIO BIH da mi pomogne!

Sva plaćanja tro?kova studiranja se odvijaju kada vi dođete u SAD - dakle, po dobijanju vize i pojavljivanju na univerzitetu. Uglavnom su plaćanja u nekoliko rata, po ritmu koji nameće institucija. Saradnja banaka nije problem - vi mo?ete da ?aljete novac u inostranstvo i da plaćate tro?kove ako je u pitanju obrazovanje. Naravno, to se odnosi i na va?e roditelje.

Viza kartica bi vam bila dobro re?enje za plaćanje nekih sitnijih tro?kova. Razmi?ljajte unapred o izno?enju para van zemlje, jer postoji zakonski limit o maksimumu koji mo?e da se iznese iz Srbije. Sve preko tog limita, koji je negde oko pet hiljada evra (to bi trebalo proveriti), mo?e vam biti oduzeto na granici.

Dakle, pogledajte sa bankom ?ta mo?e da se uradi oko izdavanja Visa kartice za kori?ćenje u inostranstvu i nemojte da se brinete kada je u pitanju plaćanje prema inostranstvu. Svoje obrazovanje van zemlje mo?ete plaćati bankarskim doznakama, ali mnogo toga zavisi i od institucije za koju aplicirate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...