Jump to content
IAC Board

da li je moguce???


Recommended Posts

Skoro sam surfujuci po internetu naleteo na temu:Studije u SAD...poceo sam da istrazujem,ali su me zatrpali gomilom podataka koji su totalno razliciti jedan od drugog :rolleyes:

Ja sam prva godina srednje medicinske u beogradu...moje znanje engleskog je prosecno (nameravam da ga dovedem do savrsenstva)...sto se tice matematike,za koju sam cuo da se polaze na SAT-u,msm da necu imati problema!To msm zato sto sam cuo da je matematicki deo SAT-a slican kao onaj koj sam ja polago iz matematike za upis u srednju...Da li je to istina???Sto se tice ocena:sad sam vrlo dobar ali pretendujm na odlican uspeh???E,a sad ostala pitanja:

1.Kako se kotiraju medicinske skole u Americi?

2.Da li je prosek 4.50 iz srednje dovoljan?

3.Da li je bolje da pocnem da se spremam sad za TOEFL i SAT?

4.Da li imam sanse da dobijem stipendiju uz gore naveden uspeh?

5.Kakve college bi mogao da upisem?

Nadam se da nisam previse zahtevan...unapred hvala... :):):)

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam surfujuci po internetu naleteo na temu:Studije u SAD...poceo sam da istrazujem,ali su me zatrpali gomilom podataka koji su totalno razliciti jedan od drugog :rolleyes:

Ja sam prva godina srednje medicinske u beogradu...moje znanje engleskog je prosecno (nameravam da ga dovedem do savrsenstva)...sto se tice matematike,za koju sam cuo da se polaze na SAT-u,msm da necu imati problema!To msm zato sto sam cuo da je matematicki deo SAT-a slican kao onaj koj sam ja polago iz matematike za upis u srednju...Da li je to istina???Sto se tice ocena:sad sam vrlo dobar ali pretendujm na odlican uspeh???E,a sad ostala pitanja:

1.Kako se kotiraju medicinske skole u Americi?

2.Da li je prosek 4.50 iz srednje dovoljan?

3.Da li je bolje da pocnem da se spremam sad za TOEFL i SAT?

4.Da li imam sanse da dobijem stipendiju uz gore naveden uspeh?

5.Kakve college bi mogao da upisem?

Nadam se da nisam previse zahtevan...unapred hvala... :):):)

Ukratko da odgovorim na ova pitanja, po?to bi trebalo da dođete na savetovanje za osnovne studije i odslu?ate celu priču i ?ta bi trebalo da radite tokom sledećih par godina.

1. Medicina se u Americi studira potpuno drugačije od na?ih studija. Da bi neko postao doktor, očekuju ga postdiplomske studije, a pre toga osnovne studije u srodnom polju. Kako to sve izgleda mo?ete čuti na pomenutom savetovanju.

2. Prosek iz srednje koji navodite je dovoljan, ali nije jedini faktor koji će odlučivati o prijemu na studije.

3. Za TOEFL je jo? rano, po?to va?i dve godine od polaganja. Valjalo bi da se posvetite usavr?avanju engleskog jezika i pripremi za SAT.

4. Stipendija se mo?e dobiti uz taj uspeh koji navodite, ali opet, on nije jedini faktor za prijem na koled? i stipendiju.

5. Koled?a i univerziteta ima preko četiri hiljade, jedan od njih mo?e da bude va?. Naravno, vama je verovatno bitno da dobijete stipendije, tako da morate da se skoncentri?ete na one institucije koje daju finansijsku pomoć stranim studentima. Takvih institucija ima dosta, ne morate da brinete.

Matematiku na SAT mo?ete videti na sajtu www.collegeboard.com. Svaki potencijalni student u Americi mo?e da otvori nalog na tom sajtu i preuzme jedan kompletan primer testa. Na taj način bićete u mogućnosti da vidite detalje ispita.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da pomenem da ja ne nameravam da studiram medicinu nego prava...Da li je moguce upisati prava posle srednje medicinske?

U prvom pitanju sam zeleo da pitam da li se medicinske skole smatraju dobrim (teskim)skolama?...Posto sam procitao da univerziteti obracaju dosta paznje na skolu u kojoj je zasluzen prosek ocena! :rolleyes:

PS.Koliko je tesko upisati prava u SAD?

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da pomenem da ja ne nameravam da studiram medicinu nego prava...Da li je moguce upisati prava posle srednje medicinske?

U prvom pitanju sam zeleo da pitam da li se medicinske skole smatraju dobrim (teskim)skolama?...Posto sam procitao da univerziteti obracaju dosta paznje na skolu u kojoj je zasluzen prosek ocena! :rolleyes:

PS.Koliko je tesko upisati prava u SAD?

Moguce je upisati prava, ali se to, kao sto sam pomenuo na drugoj temi, obavlja na postdiplomskom nivou. Postoje razni nacini da se dodje do studija prava i predlazem da na grupnom savetovanju pogledate na sta bi trebalo da obratite paznju tokom narednih par godina. Nista nije tesko ako se dovoljno potrudite.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja sam se dalje raspitivao po raznim forumima...skoro sam dosao do saznanja da u USA ima mnogo pravnika i da je zaista vazno sa kojeg univerziteta pravnik dolazi.... <_<

Proucavao sam mnoge univerzitete(one malo bolje,koji na skali od 1 do 10 imaju ocenu 6/8 )...neki od tih collega su:

University of Georgia school of law;

Layola Universiti Chicago school of law;

Columbia law school;

Ohio stete University school of law.

Da li je neko isao ili ide na ove univerzitete i koliko mu je bilo tesko da ih upise?

Svaki savet je dobrodosao! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...